Nie ma nic za darmo, ale wiele można ugrać sztuką. Stowarzyszenie Made In Szczecin wybrało 20 kapel, które zagrają na kwietniowych koncertach we Free Blues Clubie i staną przed szansą wygrania teledysku oraz supportu przed Ukeje. Do tegorocznej rekrutacji do przeglądu Made In Szczecin 4 zgłosiło się ponad 50 młodych zespołów reprezentujących różne gatunki. Zwieńczeniem wieloetapowego projektu będzie wydanie ponad 2 tys. egzemplarzy składanki Born In Szczecin vol. 4 z muzyką lokalnych wykonawców.

Znów przekonaliśmy się, że szczecińska muzyka jest różnorodna. Na koncertach Made In Szczecin usłyszymy hip-hop, nieco jazzu, funku, bluesa, by skończyć na rockowych i metalowych brzmieniach. Cieszy nas ta różnokolorowość – młody muzyczny Szczecin nie zamyka się w szkatułce jednego gatunku ­– mówi Karolina Woźniak ze Stowarzyszenia Made In Szczecin.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący wykonawcy:

Alcometaloholic – trashowy skład uzależniony od wyskokowych trunków, glanów i pogo.

Alice In Wonderland – rock z odrobiną zadumy w łagodnym wydaniu. Alicji w Krainie Czarów szukajcie na stanowisku wokalistki. 

Black Jack – gitara, skórzana kurtka i klasyczny hardrock po polsku.

Bulletproof – metalowa piątka potrafi potrząsnąć sceną. Swoją muzykę kieruje ewidentnie do fanów cięższego brzmienia.

Ciastakęs – funkowe granie z powiewem świeżości. Lekkość właściwa gatunkowi i polskie teksty na pewno przekonają do siebie niejednego słuchacza.

Drummatyka – odważny i nieco eksperymentalny pastiszowy projekt dwójki muzyków. Wszystkie chwyty są tu dozwolone, a teksty to czasem karkołomna żonglerka słowem.

Faith Lost – metalcore z Grodu Gryfa z niedawno wydaną demówką „Past Present Future”.

Frantic Avenue – post-hardkorowcy na pewno nie pozwolą nikomu przysnąć na koncercie i zwrócą na siebie uwagę nawet najbardziej zagorzałego miłośnika piwa stojącego obojętnie przy barze.

Friday Blues Band – muzykę bluesową trudno jest przedstawiać, bo jej każda interpretacja ma różny odcień . Jeden z nich w wykonaniu Friday Blues Band ujrzymy na żywo na Made In Szczecin 4.

FunkBang – funkowa energia z solówkami, które nakręcają groove.

Insomnia – obiecujący hip-hopowy kolektyw składający się z rapera Mnemonica i DJ Ceasara. 

Joyride – indierockowa kapela, która gościła na Born In Szczecin vol. 3 z utworem „On My Own”.

Kartman – właściwie Bartłomiej "Kartman" Mieżyński. Szczeciński raper ma za sobą występy w kapelach rockowych i metalowych. Jest właśnie w trakcie publikowania nowego materiału.

Kępisty Quartet – idą własną ścieżką – na tyle oryginalną, że nie sposób ich klasyfikować. Ciekawym elementem ich instrumentarium jest wibrafon. 

Mariusz Mario Zarzeczny – solowy projekt Mariusza Zarzecznego znanego z występów w Bona Fides. Najbardziej ciągnie go w stronę bluesa – o czym zapewne przekonamy się na Made In Szczecin 4.

Overdose ­– czerpią ze studni klasycznego rocka. Nieobcy jest im smak whisky i dobrego gitarowego uderzenia.

Podkultura – pod progiem kultury robią swoje: prezentują łagodne funkowe brzmienie z wokalem Julii Kępisty.

Rockasta – wybuchowa fuzja akordeonu i przesterowanej gitary w repertuarze własnym i klasycznym.

Sound of fusion – rapowo-rockowy eksperyment na początku swojej muzycznej drogi.

Szuba – czyli w stronę elektroniki, rapu, dubstepu i eksperymentów.

Wybrane muzyczne projekty zaprezentują swoją twórczość na darmowych koncertach 6 i 13 kwietnia we Free Blues Clubie. Każdy zespół zagra tam po 2 utwory na profesjonalnym sprzęcie dostarczonym przez sklep muzyczny Rockman. Występy zostaną zarejestrowane, a koncertowe klipy nagrane przy współpracy z mstudio.net.pl trafią na YouTube, gdzie fani wybiorą swoich faworytów w internetowym głosowaniu. Zdobywca największej ilości głosów wygra nagranie teledysku przez mstudio.net.pl oraz możliwość supportowania Ukeje na premierze Born In Szczecin vol. 4. Na czwartej edycji składanki swoje utwory uwieczni dziesiątka najlepszych pod względem ilości głosów wybranych na YouTube. 

Wszyscy szczecinianie będą mogli się przekonać, że nie jesteśmy muzyczną wioską na koncertach 6 i 13 kwietnia we Free Blues Clubie. Za darmo można będzie posłuchać młodych i zdolnych, których muzyka jest mało promowana przez większość mediów – zachęca Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny Made In Szczecin. 

Przegląd Made In Szczecin jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest mstudio.net.pl. Backline dla zespołów dostarczy sklep muzyczny Rockman.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Free Blues Club, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin Blog i Szczecin nie jest wioską z tramwajami.

Made In Szczecin

Najprężniej Made In Szczecin działa w obszarze lokalnej sceny muzycznej. Stowarzyszenie może się już pochwalić wydaniem trzech woluminów płyty Born in Szczecin, będącej wielką szansą na promocję dla młodych zespołów ze Szczecina i regionu. Organizuje też koncerty, pomaga promować niezależne i młode inicjatywy kulturalne.