To nie tylko okazja do zabawy i integracji na Jasnych Błoniach, ale przede wszystkim do udziału w dyskusji o pieczy zastępczej i warsztatach związanych ze wspieraniem zmian zachowania u dzieci. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie zaprasza na konferencję i festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Warsztaty, wykłady i panel dyskusyjny

Konferencja zatytułowana „Piecza zastępcza – relacje i potrzeby” odbędzie się już 15 maja. 

– Dla rodziców zastępczych przygotowano warsztaty o tematyce wspierania zmian zachowania u dzieci oraz złości w relacjach dzieci z rodzicami. Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Szczecińskiego – informuje Maciej Homis, rzecznik prasowy MOPR w Szczecinie.

Oprócz warsztatów, organizatorzy zapraszają na wykłady oraz dyskusję panelową „Relacja opiekun – dziecko w pieczy zastępczej” z udziałem ekspertów. Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie https://forms.gle/yvhwHAVfcJvfxUb56.

Konferencja jest współorganizowana przez Instytut Psychologii oraz Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego i została objęta Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Festyn na Jasnych Błoniach ze specjalnym gościem

Natomiast już w najbliższą sobotę (18 maja) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza wszystkich mieszkańców na Jasne Błonia, gdzie o godzinie 11:00 rozpocznie się festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – będą mogli wziąć udział w treningu piłkarskim, warsztatach plastycznych i ekologicznych.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie aktorka Magdalena Różczka – ambasadorka ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze.

– To okazja do wspólnej zabawy, integracji środowiska rodzin zastępczych i promowania idei rodzicielstwa zastępczego. Pracownicy MOPR udzielą pełnej informacji dla potencjalnych kandydatów na rodziców zastępczych – informuje Maciej Homis.

Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w Szczecinie oraz działania prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzeń.