Ma być dużo atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych oraz spotkanie z gościem-niespodzianką. Już w sobotę, 18 maja, na Jasnych Błoniach odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Sobotni festyn ma być okazją do wspólnej zabawy, ale i integracji środowiska rodzin zastępczych. Na odwiedzających będzie czekać masa aktywności. To m.in. warsztaty plastyczne i ekologiczne, balony, bańki mydlane XXL, brokatowe tatuaże, trening piłkarski, teatrzyk dla dzieci.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Magdalena Różczka, znana aktorka zaangażowana w tematy rodzicielstwa zastępczego i ambasadorka ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze.

Wspólna zabawa rozpocznie się o 11:00 i potrwa do godz. 14:00. Do udziału w festynie zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Szczecina.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który w sobotę na Jasnych Błoniach będzie promować ideę rodzicielstwa zastępczego, dlatego udział w festynie jest doskonałą okazją do zapoznania się z tematem pieczy zastępczej. Na miejscu pracownicy ośrodka będą udzielać pełnej informacji dla potencjalnych kandydatów na rodziców zastępczych.

Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w Szczecinie oraz działania prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w tym zakresie objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym.