Od poniedziałku, 14 czerwca, można rezerwować pokoje w pieczołowicie odrestaurowanej Kamienicy Dohrna przy ul. 3 Maja 22. Działa tam czterogwiazdkowy Grand Focus Hotel.

To drugi hotel tej sieci w Szczecinie. Pierwszy od lat mieści się w dawnym Domu Rybaka przy ul. Małopolskiej 23.

W Kamienicy Dohrna, połączonej z sąsiednim budynkiem, pierwotnie planowano biura. Zainteresowana tą lokalizacją okazała się jednak Grupa Kapitałowa Immobile S.A., do której należy sieć hoteli Focus. Plany aranżacji wnętrz zostały więc już w trakcie remontu zmodyfikowane, by w kamienicach mogło znaleźć się 90 pokojów i 4 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 m2, a także sauna, siłownia, restauracja i bar.

Charakterystyczna narożna kamienica przy ul. 3 Maja powstała w XIX wieku. Należała w przeszłości do rodziny Dohrnów, której przedstawicielowi zawdzięczmy kolekcję sztuki antycznej, m.in. z reprodukcjami słynnych rzeźb, wciąż eksponowaną (choć nie w całości) w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.

Projekt przebudowy kamienicy, wraz z przeszkloną nadbudową, przygotowało biuro IDS Architekci ze Szczecina. W Stolarni Malinowscy renowację przeszła jedna z najstarszych bram w mieście.