Od 1 stycznia 2022 r. halą Netto Arena zarządzać będzie miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Przypomnijmy, że w przeszłości bardzo długo operatorem obiektu była prywatna firma – Arena Szczecin.

 

– Jesteśmy na etapie formalnego przekazywania obiektu Żegludze Szczecińskiej. Od 1 stycznia będzie ona już tym podmiotem, który będzie zajmował się wydarzeniami i obsługą hali – poinformował Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina w programie „Studio wSzczecinie.pl”.

Było trudno o atrakcyjną propozycję od prywatnej firmy

Przez wiele miesięcy operatorem hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera była firma Arena Szczecin. Ten prywatny podmiot zakończył jednak współpracę z miastem w listopadzie ubiegłego roku. Tymczasowo zarządzaniem obiektem zajął się Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji. W hali długo nie mogły odbywać się żadne wydarzenia, bo przygotowano w niej covidowy szpital tymczasowy i największy w mieście punkt szczepień.

Teraz ogłoszono wreszcie, kto będzie operatorem na stałe. Miasto tym razem postawiło na własną spółkę – Żeglugę Szczecińską. Okazuje się bowiem, że w obecnych realiach bardzo trudno jest uzyskać atrakcyjną ofertę od podmiotu prywatnego.

– Trzeba mieć świadomość, że od czasu, gdy funkcjonował na hali Netto Arena prywatny operator, który wygrał postępowanie koncesyjne, bardzo zmieniły się przepisy. Zaostrzyły się one zarówno w zakresie rozkładu ryzyk, jak i w zakresie podatkowym, Właściwie żadna prywatna firma nie jest dzisiaj w stanie wygenerować takich obrotów, które pozwoliłyby jej w ogóle złożyć ofertę akceptowalną dla obu stron – tłumaczył prezydent Soska. – Na szczęście mamy w swoim portfelu takie podmioty jak właśnie Żegluga Szczecińska, która posiada odpowiednie kompetencje i będzie mogła robić to we właściwy sposób.

„To jedna z tych rzeczy, na których bardzo nam zależy i nie chcemy jej utracić”

W Netto Arenie organizowane są przede wszystkim wydarzenia sportowe, koncerty i targi. W sierpniu tego roku po raz pierwszy odbyła się tam gala rozdania Fryderyków, czyli jednych z najważniejszych polskich nagród muzycznych. Ważnym zadaniem nowego operatora będzie wpisanie tej imprezy do szczecińskiego kalendarza również w przyszłym roku.

– To jedna z tych rzeczy, na których bardzo nam zależy i nie chcemy jej utracić. Mam wielką nadzieję, że to wydarzenie zagości w Szczecinie na dłużej – podkreślał prezydent Soska.