Barierą dla osób zainteresowanych laptopami, tabletami czy smartfonami firmy Apple jest często ich wysoko cena. Rozwiązaniem może być kupno powystawowego sprzętu za dużo mniejsze pieniądze. Trzeba mieć tylko pewność, że jest on w idealnym stanie. – Dystrybutor wie, że przyjmujemy wyłącznie sprzęt bez jakichkolwiek śladów użytkowania. Dodatkowo sami sprawdzamy jego wydajność, mamy check listę z 23 punktami do zweryfikowania – mówi Marcin Majchrzak ze sklepu UltraUpgrade przy ul. Kaszubskiej 5.

iMaci, iPhone’y, Macbooki czy iPady cenione są ze względu na bezawaryjność, trwałość i wysoką jakość wykonania. Są w stanie posłużyć przez długi czas. Dlatego sprzęt firmy Apple jest chętnie wybierany również na rynku wtórnym. Zwłaszcza taki, który był wcześniej użytkowany w minimalnym stopniu i jego stan nie odbiega od stanu nowych egzemplarzy. By jednak mieć taką pewność, warto korzystać z wiarygodnych punktów sprzedaży.

Na iPhonie można oszczędzić nawet 600 zł

– Powystawowe iMaki, które oferujemy pochodzą z targów wystawienniczych lub z najmów krótkoterminowych na potrzeby jednorazowych prezentacji czy pokazów. Nie są to komputery, które stały uruchomione przez pół roku na wystawie jakiegoś sklepu – mówi Marcin Majchrzak ze sklepu UltraUpgrade, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu Apple. – Dystrybutor wysyła do nas sprzęt wysoce wyselekcjonowany gdyż wie jakie mamy wymagania co do jakości. Niemniej jednak my dodatkowo sprawdzamy każdy egzemplarz wg własnej wyśrubowanej kontroli jakości. Każdy egzemplarz przed sprzedażą sprawdzamy, czy wszystko działa w 100% poprawnie jak w nowym sprzęcie. Między innymi czy matryca wyświetla idealny obraz, jak działa bluetooth, WiFi czy głośniki. Dopiero, gdy sprzęt przejdzie taką 23-punktową check listę, wystawiamy mu kartę gwarancyjną na rok. Czyli dokładnie taką samą, jaką na nowy sprzęt oferuje firma Apple. Klienci mają wtedy pewność, że otrzymany sprzęt posłuży przez kilka a nawet kilkanaście lat.

W przypadku komputerów, sprzęt powystawowy o podobnych parametrach jest zwykle tańszy o 40-60 procent w porównaniu do nowego. Dużo taniej można też kupić takie iPhone’y. Przykładowo, powystawowy iPhone 11 w sklepie Ultra Upgrade kosztuje 1990 zł (cena rynkowa to ok. 2600 zł).

Jak dopasować sprzęt do swoich potrzeb?

Sprzęt z drugiej ręki można też oczywiście kupić od indywidualnych użytkowników, ale wówczas trudno liczyć na fachową poradę i późniejszą pomoc.

– To jest chyba największą wartością dodaną naszego sklepu. Klienci nie muszą się znać na sprzęcie, to nasza rola, by im pomóc. Przede wszystkim doradzić, żeby nie popełnili błędu przy zakupie. Jeden z klientów wybrał sobie u nas komputer za 8 tys. zł. Gdy jednak zaczęliśmy dopytywać, do czego będzie potrzebny, okazało się, że spokojnie wystarczy sprzęt o wartości poniżej 5 tys. zł. Przekonaliśmy go, że nie warto przepłacać – opowiada Marcin Majchrzak z UltraUpgrade.

Salon w centrum miasta

Klienci do tej pory znali UltraUpgrade jako sklep internetowy. Teraz można ich odwiedzić również stacjonarnie w showroomie, który otwarto przy ul. Kaszubskiej 5 w Szczecinie.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.ultraupgrade.pl/.