Akcja „Szczecińskie pocztówki 2017 - osiedla szczecińskie” powstała z myślą, by uwiecznić piękno każdego z 37 osiedli Szczecina. Przez trzy miesiące, grupa lokalnych fotografików pracowała nad zbiorem niepowtarzalnych ujęć i zgromadziła aż ponad 200 pięknych kadrów wizytówkowego Szczecina. By nowe pocztówki ujrzały światło dzienne, potrzebne jest wsparcie mieszkańców.

Pomysłodawcami projektu są Polina i Paweł Wierzchowiec - kolekcjonerzy szczecińskich powojennych pocztówek, od trzech lat prowadzący Szczecińskie Muzeum Pocztówki. We współpracy z grupą fotografików i miłośników miasta powstały zestawy kadrów uwieczniających Szczecin naszych czasów.  Pocztówki przedstawiają ciekawe,  znane, ale też często zapomniane miejsca w mieście – mają niepowtarzalny charakter, są kolorowe i wyglądają jak bajkowe kadry z filmu.

Akcję do 30 lipca można wesprzeć pod linkiem: https://wspieram.to/Szczeci%C5%84skiePoczt%C3%B3wki2017

Kadry, które mogą zaskakiwać samych mieszkańców Szczecina
Pocztówki przedstawiają często znane i lubiane miejsca w Szczecinie, takie jak bulwary czy centrum. Wszystkie ujęcia czarują nie tylko szeroką paletą kolorów, ale też sposobem uchwycenia miejsca, które może okazać się inne, niż postrzegamy je na co dzień. Przykładowe kadry pokazane na stronie projektu zawierają też pocztówki z widokami, o które można by Szczecina nie podejrzewać, a które tylko udowadniają w jak pięknym i wyjątkowym mieście mieszkamy.Szczecińskie pocztówki to minimum 6 sztuk pocztówek (jeden zestaw), z każdego z 37 osiedli. Każda pocztówka zostanie wydana w nakładzie min. 250 sztuk, a więc min. 222 wzorów pocztówek, wydanych zastanie w nakładzie ponad 55 tys. pocztówek! Dodatkowo w niektórych osiedlach pojawią się pocztówki graficzne, autorstwa dwóch szczecińskich grafików Ryszarda Podporskiego oraz Marcina "Yperyt" Przydatka. Autorzy fotografii pocztówek to: Lidia Kasprzak, Paweł Wierzchowiec, Polina Wierzchowiec, Dorota Dobrowolska, Adam Myśków, Paweł Weręgowski, Andrzej Madany, Grzegorz Siwa, Marta Teszner.