Od piątku 3 grudnia w Szczecinie działają 4 lodowiska: przy Netto Arenie, na Arkonce, na Gubałówce i przy ul. Botanicznej na osiedlu Majowym. Wybierając się na godzinę ślizgania trzeba liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkunastu złotych.

 

Przyjrzeliśmy się szczegółom oferty każdego z lodowisk. Przede wszystkim cennikowi i godzinom otwarcia.

Lodowisko przy Netto Arenie

Jego otwarcie przesunęło o tydzień, by przygotować idealnie zmrożoną taflę. Pierwsi łyżwiarze pojawili się tam w piątek, 3 grudnia. Przez cały weekend przygotowano dla nich dodatkowe atrakcje. Na najmłodszych czekają animacje, konkursy z nagrodami i zabawy z przeszkodami. W piątek i sobotę zorganizowano lodowe dyskoteki. Zarządcą obiektu jest miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Lodowisko jest otwarte 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 16-22, a w weekendy – od godz. 10 do 22. Ślizgawka została wyposażona w wypożyczalnię łyżew, serwis oraz szatnie.

Godzinny bilet normalny kosztuje 15 zł w dni powszednie i 18 zł w weekendy oraz święta, a ulgowy zawsze – 12 zł. Można też skorzystać np. z wejściówek bez limitu minut, kosztują od 30 do 50 zł. Wypożyczenie pary łyżew to koszt 12 zł.

Lodowisko będzie działać do 6 marca. Szczegółowe informacje o jego ofercie są dostępne na stronie: https://www.zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2021/lodowisko-przy-netto-arenie/informacje-o-wydarzeniu.

Lodowisko na Arkonce

Jak co roku, w miejscu skateparku na kąpielisku Arkonka pojawiło się miejskie lodowisko. Zakład Usług Komunalnych zapowiada, że będzie działać niemal codziennie (poza Wigilią), aż do 27 lutego.

Przez większość dni lodowisko będzie otwarte od godziny 9 do 21. Wyjątkiem są pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (g. 12-20) i 31 grudnia (g. 12-17).

Godzinny bilet ulgowy kosztuje 8 złotych, a normalny – 12 zł. Karnet ulgowy na 600 minut to wydatek rzędu 70 zł, a normalny – 110 zł. Za wypożyczenie łyżew użytkownicy zapłacą 12 zł.

Szczegółowy cennik można znaleźć na stronie Arkonki: http://arkonka.szczecin.eu/cennik.

Lodowisko na Gubałówce

To zarządzana przez prywatną firmę ślizgawka, zlokalizowana przy ul. Lisiej Góry na Osowie, czyli na szczecińskiej Gubałówce. Sezon na łyżwy rozpoczął się tam już 23 października. Dostępne dla odwiedzających jest zadaszone i oświetlone lodowisko o wymiarach 25x30m.

Ślizgawka czynna jest w dni powszednie od 14 do 22, a w weekendy oraz dni świąteczne od 9 do 22. Bilety na dni powszednie kosztują 16 zł za godzinę (karnet na 10 wejść 130 zł), a w dni wolne – 19 zł (karnet na 10 wejść – 160 zł). Za wypożyczenie łyżew trzeba doliczyć 12 zł.

Więcej informacji na stronie: https://www.gubalowka.com.pl/

Lodowisko na osiedlu Majowym

Przy ul. Botanicznej (róg Maciejowickiej) działa największe lodowisko w Szczecinie. Powierzchnia tafli wynosi tam 1800 m2. Na lodowisku zainstalowany jest elektroniczny system, który umożliwia opłatę tylko za efektywny czas spędzony na lodzie. Nie ma sztywnego podziału na tury.

Lodowisko będzie działać do 13 marca. W dni powszednie czynne jest od godziny 15 do 21. W soboty od 10.30 do 21, a w niedzielę od 11 do 21. Dodatkową atrakcją jest ślizgawka hokejowa z bramkami na lodzie i możliwością jazdy z kijami i krążkiem (w soboty od 10.30 do 12).

Bilety ulgowe na 30 minut kosztują 10 zł, na godzinę – 14 zł, a bez limitu – 25 zł. Ceny biletów normalnych w dni powszednie to 11 zł za 30 minut i 18 zł za 60 minut. W weekendy trzeba doliczyć dodatkowe 2 zł. Wypożyczenie pary łyżew – 10 zł.

Więcej informacji na stronie: http://www.lodowisko.szczecin.pl/.