Po raz drugi mieszkańcy Szczecina będą mogli wybrać się na jedyne w swoim rodzaju śniadanie na świeżym powietrzu. Przepyszne wypieki, aromatyczna kawa, słodkości – zapowiada się wręcz niebiański poranek. A do tego spotkania z ludźmi kultury oraz możliwość zwiedzenia przepięknych wnętrz perełki szczecińskiej architektury. To wszystko już w najbliższą niedzielę, 4 września.

– Podczas kolejnej edycji tego plenerowego wydarzenia chcemy przywołać atmosferę podobnych spotkań organizowanych przez rodzinę pierwszego właściciela rezydencji – zapowiadają organizatorzy. – Na uczestników biesiady czeka wiele atrakcji, wśród nich muzyka grana na żywo. A zakupić będzie można pyszne wypieki, desery oraz słodkie produkty.

Także tym razem organizatorzy zachęcają do tego, by założyć elementy garderoby z czasów Augusta Lentza. Najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone!

Fenomenalna muzyka i przepiękne wnętrza

Śniadanie rozpocznie się w niedzielę (4 września) o godz. 11:00 i od samego początku będzie mu towarzyszyć koncert plenerowy kwartetu smyczkowego w składzie: Misza Tsebriy – skrzypce, Olga Haritonow – skrzypce, Natalia Lebedeva – altówka, Włodzimierz Żylin – wiolonczela.

Przebywający na terenie ogrodu będą też mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z Michałem Dębowskim, miejskim konserwatorem zabytków, oraz Maciejem Burdzym, mistrzem zduńskim. Panowie opowiedzą o zabytkowej willi, a potem zaproszą do jej zwiedzania. To będzie wspaniała okazja, by przyjrzeć się bogato zdobionym wnętrzom czy przepięknym kaflowym piecom. Zwiedzanie z takimi przewodnikami to prawdziwa przyjemność.

Coś dla głodnych nie tylko jedzenia

Nie zabraknie też propozycji dla miłośników sztuki, bowiem śniadanie w Willi Lentza wzbogaci spotkanie z aktorami spektaklu „1888. Willa miłości”, który swoją premierę miał podczas inauguracji działalności willi jako instytucji kultury Szczecina. Konrad Pawicki, Marta Uszko i Maciej Sikorski wykonają wybrane piosenki ze spektaklu i przywołają jego atmosferę.

To nie jedyne wydarzenie z kulturą w tle podczas niedzielnego śniadania. Miłośników literatury z pewnością zaciekawi spotkanie promujące książkę „Sztuka publiczna. Od obiektów do praktyk postartystycznych. Brikolaż socjologiczny” Karoliny Izdebskiej. Ta publikacja pokazuje, jak sztuka publiczna może przyjmować każdą postać wypowiedzi twórczej i jak pobudza do dyskusji.

Będąc przy dyskusjach, warto zaznaczyć, że i w niedzielę będzie można wziąć w jednej udział. Leonia Chmielnik – artystka-rzeźbiarka, Jarosław Eysymont – artysta-malarz, Andrzej Łazowski i Timm Stütz – artyści-fotografowie oraz Zuzanna Zielińska – artystka-graficzka porozmawiają o psychologii portretu. Będzie to też okazja, by zapoznać się z albumem wydanym przez Łazowskiego „Portrety szczecinian”, w którym znajdują się portrety znanych – i nie tylko – mieszkańców naszego miasta.

Bilety na wydarzenie dostępne są na https://bilety.willa-lentza.pl/ oraz w serwisie bilety.fm. W cenie herbata oraz napoje bezalkoholowe. Na miejscu będzie możliwość zakupu słodkich produktów.