Szczecińscy melomani po raz kolejny usłyszą dzieła największych twórców. W ramach kolejnej odsłony cyklu AD ASTRA Willa Lentza zaprasza na wieczór przy utworach wybitnych włoskich kompozytorów. Koncert Willa Italia w wykonaniu międzynarodowego tria na skrzypcach, altówce i fortepianie już w najbliższy wtorek!

Kompozytorzy, których nie trzeba przedstawiać

Tuż przed majówką Willa Lentza zabierze szczecinian w muzyczną podróż po Włoszech. To w ramach koncertu Willa Italia, będącego kolejną edycją cyklu AD ASTRA. Już we wtorek, 30 kwietnia, w unikalnych wnętrzach rozbrzmiewać będą utwory skomponowane przez wybitnych przedstawicieli baroku w muzyce – Arcangela Corellego, Niccola Paganiniego, Alessandra Rolli, Giuseppe Tartiniego i Antonia Vivaldiego.

W programie wieczoru znajdą się m.in. „La Campanella” op. 7 na skrzypce i fortepian Paganiniego czy Triosonata c-moll, RV 83 Vivaldiego.

W ruch pójdą smyczki i klawisze

Utwory uznanych włoskich kompozytorów wykona – w różnych konfiguracjach – skład międzynarodowych muzyków.

Maurizio Sciarretta – skrzypek z Włoch – jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali i konkursów, a podczas wtorkowego koncertu w Willi Lentza zagra na skrzypcach zbudowanych w 1850 roku przez paryskiego lutnika, Jeane’a Baptiste’a Vuillaume’a.

Obok niego pojawi się Jitka Hosprová, altowiolinistka z Czech, która występowała z czołowymi orkiestrami czeskimi i światowymi, m.in. Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną Radia ORF czy Praską Orkiestrą Symfoniczną FOK. W Willi Lentza zagra na altówce z roku 2012 zbudowanej przez słynnego czeskiego lutnika, Petra Zdražila.

Trio dopełni polski pianista, Adam Tomaszewski, laureat wielu konkursów pianistycznych, nagradzany zarówno jako solista, jak i kameralista. Występuje w Niemczech, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Francji i Belgii.

Początek koncertu Willa Italia we wtorek, 30 kwietnia, o godz. 19:00, bilety w cenie 50/70 zł dostępne na https://bilety.willa-lentza.pl/.

Po koncercie można obejrzeć także dwie nowe wystawy w Galerii Willa Lentza- Lexa Drewinskiego oraz Szczecin w malarstwie przełomu XIX I XX wieku.