Jedna z najlepszych współczesnych harfistek świata, występująca na europejskich scenach sopranistka i pianistka, która stworzyła nowatorski festiwal Berlied, przeniosą szczecinian do Francji. Przed nami kolejna odsłona spotkań z kulturami Europy. Pierwsze wydarzenie już w najbliższą sobotę, 7 października.

– Willa Lentza „porywa” w podróż po różnych krajach Europy i świata, prezentując szerokie spektrum kultury wielu państw. Do tej pory zabraliśmy naszych gości w podróż do Portugalii (trzykrotnie), Włoch (dwukrotnie), Japonii oraz Hiszpanii. Interesuje nas historia kultury innych krajów i narodów, którą dalej pragniemy odkrywać poprzez wiele wydarzeń w Willi Lentza. Szczególnie, że zainteresowanie naszych gości jest bardzo duże – zaznaczają przedstawiciele Willi Lentza.

Francuskie artystki po raz pierwszy w Willi Lentza

Najbliższa okazja do zapoznania się z francuską kulturą już w sobotę, 7 października. W ramach wydarzenia „Willa Francja – Impresje” w najmłodszej szczecińskiej instytucji kultury pojawią się Adele Lorenzi (sopran) i Justine Eckhaut (fortepian). Tym samym staną się pierwszymi francuskimi artystkami goszczącymi w Willi Lentza. Wystąpią z utworami francuskich kompozytorów i poetów. Będzie można usłyszeć m.in. dzieła Claude'a Debussy'ego czy Maurice'a Ravela.

Adele Lorenzi na deskach operowych kreowała role: Mimi (Opera w Liège), Jolanty (Opera w Kilonii), Blanche de la Force (w lyońskim Konserwatorium), Flaminia (w Théâtre National Populaire de Lyon) i Tomiris, kapłanki Diany (w Opactwie Fontevraud).

Justine Eckhaut jest dyrektor artystyczną nowatorskiego festiwalu Berlied w Berlinie, a na swoim koncie ma występy w Operze w Lyonie czy berlińskich Staatsoper Unter den Linden oraz Konzerthaus.

Sobotni koncert poprowadzi prof. Katarzyna Dondalska. Początek o godz. 19:00, bilety w cenie 45/65 zł dostępne na https://bilety.willa-lentza.pl/.

Podwójny koncert wybitnej harfistki, która zagra na instrumencie od najsłynniejszego producenta na świecie

Kolejną okazją do wybrania się w muzyczną podróż do Francji będzie spotkanie z Anaïs Gaudemard, francuską instrumentalistką zaliczaną do grona najlepszych współczesnych harfistek świata.

Solistka o międzynarodowej renomie, ceniona za wrażliwość gry i bogactwo brzmienia, zdobyła kilka ważnych wyróżnień, współpracowała m.in. z Lucerne Festival Orchestra czy Munie de Lausanne, jak również z takimi dyrygentami jak: Claudio Abbado, Leo Hussain i Nir Kabaretti.

W piątek, 17 listopada, w Willi Lentza zagra na wyjątkowym instrumencie. Tego wieczoru nie zabraknie utworów Chopina, Colemana czy Alvarsa.

Początek koncertów Anaïs Gaudemard o godz. 17:00 i 20:00. Informacja o biletach wkrótce pojawi się na stronie internetowej Willi Lentza.

Więcej: https://willa-lentza.pl/