12 piosenek Macieja Zembatego, które opowiedzą o trudnych doświadczeniach pożegnań, usłyszymy w najnowszej propozycji teatralnej przygotowanej przez Willę Lentza. Nie będzie to jednak smutny i poważny spektakl, a okraszona czarnym humorem sztuka, która pozwoli oswoić się ze stratą. Premiera już za kilka dni!

Willa Lentza już w najbliższy poniedziałek, 29 maja, o godz. 19:00 premierowo zaprezentuje swoją najnowszą produkcję teatralną. „Życie jest średnie” to spektakl muzyczny w reżyserii Pawła Niczewskiego, który tym razem zmierzy się z tematem odchodzenia.

Temat, który warto poruszać

W spektaklu zostały wykorzystane piosenki Macieja Zembatego, poety, satyryka, reżysera radiowego, mistrza czarnego humoru i absurdalnego kabaretu, którego większość kojarzy z audycji radiowej na antenie dawnej „Trójki”.

– Chciałem podjąć temat śmierci i odchodzenia, ale w sposób oswajający, poprzez czarny humor – mówi Paweł Niczewski. – Dlatego właśnie sięgnąłem po twórczość Zembatego, którego podejście i to, jak mówi o trudnych rzeczach, jak słabość ciała czy upływ czasu, zawsze były dla mnie fascynujące.

Dzięki spektaklowi widzowie będą mogli powrócić do lat świetności radiowej „Trójki”, do czasów, gdy późnym wieczorem pojawiał się na falach kultowej rozgłośni wyjątkowo niski głos, a jego tajemniczy właściciel, doświadczany przez ciężką chorobę (czego sam nie krył), prezentował tam niesamowity teatr.

Dla wyjątkowej publiczności

„Życie jest średnie” to kolejna kooperacja szczecińskich artystów. Na scenie Willi Lentza zobaczymy Dorotę Chrulską i Sławomira Kołakowskiego z Teatru Polskiego. Oprócz aktorów spektakl tworzą muzycy. Na akordeonie zagra Krzysztof Baranowski, a Lech Grochala na instrumentach perkusyjnych. Pojawi się również Michał Starkiewicz z gitarą i banjo.

– Odkąd dostałem zaproszenie od pani dyrektor do współpracy w Willi, zaczynam rozpoznawać jej widownię. Z wielkim zachwytem obserwuję, jak Willa Lentza przez ten krótki czas funkcjonowania wytworzyła swoją publiczność – mówi Niczewski.

Prezentowany w Willi Lentza program wielokrotnie porusza tematy czasu i przemijania. Poprzez sztukę inspirujemy do nieustannej refleksji i zatrzymania się.

Premiera spektaklu „Życie jest średnie” już 29 maja o 19:00.

Bilety dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl/