Znakomita włoska wokalistka jazzowa i pierwsza okazja do zapoznania się z jej nową płytą – to weekendowa propozycja najmłodszej szczecińskiej instytucji kultury. Willa Lentza w ramach cyklu Willa Italia zaprasza do podróży po słonecznych Włoszech.

Pierwsza okazja, by usłyszeć te utwory w Szczecinie

Na najbliższy piątek, 21 lipca, Willa Lentza przygotowała wyjątkowe wydarzenie. Tego wieczoru na scenie przy al. Wojska Polskiego 84 wystąpi Simona De Rosa, włoska wokalistka jazzowa, która czaruje swoim głosem i niesamowitymi możliwościami technicznymi. Podczas koncertu artystce będzie towarzyszyło polskie trio Confusion Project.

– Włoska kultura jest uwielbiana na całym świecie. To kraj wielkich artystów, podróżników, odkrywców i sportowców, pochłoniętych nietuzinkowymi pasjami, do których należą: miłość do muzyki, tańca i fantastycznego jedzenia. Willa Lentza zachęca swoich gości do podróży po tym pięknym kraju, szczególnie że tym razem będziemy mieli zaszczyt gościć muzyków wielkiego kalibru – Simonę De Rosę i Confusion Project. Czujemy się również zaszczyceni z uwagi na przyznany patronat przez Ambasadę Włoch w Warszawie – mówi Jan Koprowicz z Willi Lentza.

Charyzmatyczna wokalistka jazzowa nagrała niedawno z Michałem Ciesielskim, liderem Confusion Project, album DJENUB. To osobisty hołd oddany ludom różnych kultur, z którymi Simona De Rosa miała okazję się zetknąć i doświadczać bogactwa muzyki, co przełożyło się na stworzenie charakterystycznego języka muzycznego śpiewaczki. W albumie zawarła zarówno jazzowe aranżacje ludowych utworów z rodzimego Neapolu, jak i Wietnamu oraz chińskiej prowincji Yunnan. W autorskich utworach, które wykonywane są w wielu językach (m.in. arabskim, hiszpańskim, a także w rodzimym języku artystki – neapolitańskim), nawiązuje tematyką do kultur południowych narodów.

Simona De Rosa i Michał Ciesielski prezentowali materiał z płyty podczas tournée po Włoszech, Chinach i Wietnamie. Piątkowy koncert w Willi Lentza będzie okazją do poznania wyjątkowej produkcji także w Polsce. Ponadto zespół wykona utwory z płyt realizowanych w ramach projektu EU Jazz Encounters in China. 

Początek koncertu o godz. 19:00, bilety dostępne są na stronie: https//bilety.fm/pl/muzyka/8797-willa-italia-simona-de-rosa-confusion-project-willa-lentza-szczecin.html.

Taneczna zabawa w ogrodzie do muzyki na żywo 

Natomiast w sobotę, 22 lipca, Willa Lentza zaprasza do swojego ogrodu na wyśmienitą zabawę przy rytmach polskich i światowych przebojów. To będzie już druga edycja wydarzenia „La Dolce Villa”, którego celem jest jest wskrzeszenie pięknej tradycji organizowania imprez tanecznych z zespołami grającymi na żywo. Tym razem w ogrodzie zabrzmią utwory m.in. Sade, Abby, Krzysztofa Krawczyka itp. wykonają Eva Sand (wokal), YaniKa (wokal), Janusz Kanapa Jędrzejewski (bas), Grzegorz Majtas (bębny) i Alex Marek (instrumenty klawiszowe i wokal). Współorganizacja i dźwięk – Gustaw Miłoszewski.

– Zabrzmi dużo tanecznych utworów. Zagramy przeboje lat 70., 80. i 90., które są melodyjne, zapadają w pamięć, a ich teksty są dobrze znane – zapowiada Alex Marek. – Szczególnie osobom, którym przypomną lata młodości.

– Oczywiście w ogrodzie będą również krzesła i leżaki, każdy będzie miał możliwość usiąść. Natomiast zachęcamy do tańca przy rytmach polskich i światowych przebojów – mówi Koprowicz.

Początek zabawy o godz. 21:00, bilety dostępne są na stronie: https://bilety.willa-lentza.pl/. W cenę wliczone są napoje – będą ustawione na stole, każdy będzie mógł podejść i wlać je do papierowych kubeczków.