To „wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie”. Tak określana jest twórczość zespołu Bolewski & Tubis, który tuż po weekendzie wystąpi w Szczecinie. Koncert w ramach cyklu Ikony Kultury odbędzie w ogrodzie Willi Lentza.

Choć od śmierci Grzegorza Ciechowskiego minęło już ponad 20 lat, to po jego twórczość cały czas chętnie sięgają kolejni muzycy. W tym gronie znalazł się również wyróżniający się na polskiej scenie muzycznej duet Bolewski & Tubis. Muzycy z projektem „Obywatel Jazz”, w którym przypominają utwory z repertuaru Obywatela G.C i Republiki, koncertują już od 3 lat. W tym roku wydali pierwszy koncertowy album „Tak, tak, to my”, będący zapisem występu na Międzynarodowym Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit23, podczas którego ponadczasowe kompozycje w oryginalnych aranżacjach usłyszało blisko tysiąc osób.

Już za kilka dni szansę na niezwykłe przeżycia mają również mieszkańcy Szczecina. Utwory nieodżałowanego Grzegorza Ciechowskiego, lidera legendarnej Republiki w wykonaniu Radosława Bolewskiego (wokal, perkusja) oraz Macieja Tubisa (fortepian i syntezator basowy) zabrzmią podczas plenerowego koncertu w ogrodzie Willi Lentza.

„To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają (…) najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet…” – mówią muzycy. Będzie się można o tym przekonać już w poniedziałek, 17 czerwca. Koncert duetu Bolewski & Tubis w ramach cyklu Ikony Kultury rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety dostępne na https://bilety.willa-lentza.pl.

Wydarzenie odbędzie się ponownie na specjalną prośbę publiczności. Po raz pierwszy było można je zobaczyć 16 marca 2024.