Na działce w pobliżu wiaduktu przy ul. Mieszka I powstaje infrastruktura wokół planowanego w przyszłości przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Pomorzany. Prace dobiegają powoli końca.

Przystanek SKM Pomorzany będzie zlokalizowany w pobliżu innego wiaduktu w tej okolicy, w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich. Nowa infrastruktura budowana przez miasto pozwoli na dostęp do tej stacji również od strony Mieszka I. Co dokładnie zostało zrobione?

– Gotowe są chodniki, zjazd i miejsca postojowe dla samochodów. Zainstalowane zostały stojaki dla rowerów. Prowadzone są prace przy montażu ogrodzenia, prace instalacyjne oraz drobne prace brukarskie – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawcą jest firma Kristone Krystian Suda, która za swoją pracę otrzyma ponad 1,2 mln zł.

W projekcie SKM zadaniem PKP PLK jest przebudowa torów i przystanków (jest duże opóźnienie), a miasto ma przygotować infrastrukturę pozwalającą na wygodną przesiadkę kierowcom samochodów, pasażerom komunikacji miejskiej i rowerzystom.

Szczecin zobowiązał się do budowy 26 takich węzłów przesiadkowych. Duża część przetargów na związane z nimi prace budowlane zakończyła się ostatnio niepowodzeniem ze względu na zbyt wysokie oferty. Szykowane jest zwiększenie na ten cel pieniędzy w budżecie, a postępowania są powtarzane.