W najbliższy weekend (27-29 maja) szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła Granitowa. W piątek pojawią się utrudnienia na Moście Gryfitów, w sobotę zlikwidowane zostanie rondo na skrzyżowaniu Krygiera i Granitowej, a w niedzielę będzie tam uruchomiona sygnalizacja świetlna.

Na Moście Gryfitów rozpoczną się prace przy wykonywaniu najazdów oraz warstwy ścieralnej. Dlatego po porannym szczycie komunikacyjnym w piątek, 27 maja, na starym moście pozostanie dla kierowców jeden pas w kierunku wyjazdowym z miasta. Ruch w stronę centrum zostanie puszczony jednym pasem po nowym moście. Układanie nawierzchni potrwa kilka dni.

Dzień później, w sobotę 29 maja około godziny 9, zostanie zlikwidowane rondo na skrzyżowaniu ulic Floriana Krygiera i Granitowej. Od początku zapowiadano bowiem, że to tymczasowe rozwiązanie, na okres prowadzenia w tym rejonie robót budowlanych.

– Załączony zostanie program świateł żółtych migających wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu w tym oznakowania pionowego i poziomego zarówno wlotów podporządkowanych, jak i na relacjach głównych. Z kolei w niedzielę 29 maja około godziny 9:00 rano, załączony zostanie program świateł kolorowych. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

W następnych dniach w rejonie węzła Granitowa prowadzone będą jeszcze ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe.

Wykonawcą węzła Granitowa jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Koszt inwestycji to ponad 120 mln zł, z czego 72,7 mln zł pochodzą z dofinansowania unijnego. Nadzór nad realizacją prac sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.