Pogoń Szczecin SA nawiązała współpracę z grającą w ekstralidze kobiet drużyną Olimpii. Od nowego sezonu szczecinianki będą występować w granatowo-bordowych barwach, już jako Pogoń.

Efektem zawiązania współpracy jest powołanie nowego podmiotu – Pogoń Szczecin Sp. z o.o., pod którego szyldem od następnego sezonu będą występowały drużyny obecnej Olimpii. Zarówno na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym.

– To nie fuzja, tylko projekt, który wiąże się z tym, że spotkały się dwa podmioty i chcą wspólnie zrobić coś dobrego. Stworzyliśmy go po to, aby piłka kobieca mogła się rozwijać żwawiej – tłumaczył Jarosław Mroczek, prezes „męskiej” Pogoni Szczecin SA.

Olimpia to klub z 17-letnim stażem, od 8 sezonów występujący na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Teraz pójdzie podobną drogą jak np. w Barcelonie, gdzie również połączono drużynę męską z żeńską.

– Przeżywam to bardzo, tak jak wszyscy w Olimpii. To wielki dzień dla Pogoni Szczecin SA i nowopowstałej Pogoni Szczecin Sp z.o.o. 17 lat temu udało nam się od samych podstaw stworzyć Olimpię Szczecin, czyli klub, który organizacyjnie jest jednym z mocniejszych w kraju. Doszliśmy jednak do momentu, w którym wiemy, że razem możemy zrobić na pewno więcej – mówi Maciej Buryta, jeden z założycieli Olimpii, który będzie teraz prezesem nowego podmiotu.

Piłkarki Olimpii w tym sezonie wciąż walczą jeszcze o utrzymanie się w ekstralidze. Przed nimi arcyważny mecz z bezpośrednim rywalem – Tarnovią Tarnów (w sobotę 21 maja). Zwycięstwo zagwarantuje, że już jako Pogoń, nadal będą mierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce.