Samochody to jedne z tych rzeczy martwych, które budzą olbrzymie kontrowersję. Z jednej strony ekologia, z drugiej komfort, wygoda, z trzeciej strony pieniądze, z czwartej zaś bezpieczeństwo. Wiele tego jest, tak samo wielu jest przeciwników, wbrew pozorom, my sami czujemy się zmęczeni korkami czy hałasem, ale?

Świat motoryzacji nie kończy się na spojlerze

To przecież nie tylko sposób na względne szybkiej dostanie się z punktu A do punktu B, na tym opiera się wszak cały sport motoryzacyjny. Wokół całego sportu zrzesza się naprawdę olbrzymia ilość pasjonatów, również w naszym mieście, czego najlepszym dowodem jest Auto Klub Szczecin.

Fani czterech kółek skupiają dużą cześć swojego życia na tym by poprawiać osiągi silnika, ale i nie tylko, układ zawieszenia, hamulcowy, czy wydechowy, tak by auta spełnia określoną rolę w ekstremalnych warunkach. Obserwatorom z zewnątrz wydaję się, że świat motoryzacji kończy się na spojlerze na tylnej klapie, przyciemnianych szybach i głośnym wydechu.

Kwiat Magnolii kojarzy się z delikatnością

Jak zapaleńcy samochodów sprawdzają siebie i swoje auta? Na pewno jedną z możliwości jest uczestniczenie w Rajdzie Magnolii, który odbędzie się 10-11 kwietnia.

Kwiat Magnolii kojarzy się z delikatnością, subtelnością, ale i ze pewnym prestiżem.

Tym samym prestiżem określić można Rajd Magnolia, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez motoryzacyjnych w Polsce. Jest ona, bowiem jedną z rund Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

Magnolia to jeden z najstarszych, ale i największych imprez tego typu w Zachodnio Pomorskim. Rajd Kwitnącej Magnolii rozgrywany był już w upadłych czasach PRLu, a kierowcy zmagali się w Puszczy Bukowej. Jednak jak mówią współcześni organizatorzy z tamtego okresu nie zachowała się dokumentacja.

Automobilklub Szczeciński wraz z Okręgowy Zarządem Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie był organizatorem 29 edycji rajdu, 30 edycję zorganizował już Auto Klub Szczecin.

Dlaczego Rajd Magnolii jest tak prestiżowy?

W 2006 roku Rajd otrzymał miano najlepszej tego typu imprezy w Polsce. Oznacza to, że organizacja rajdu plasuje się na najwyższym poziomie. Oznacza to również, że rajd charakteryzuje się określonym stopniem trudności. Trasa jest, bowiem bardzo wymagająca technicznie, przez co doceniana przez zawodników. Jest to dwudniowy rajd, co podwyższa poprzeczkę, patrząc przez pryzmat zmieniających się warunków pogodowych.

Rajd jest atrakcyjny również dla widzów, brawura, szybka jazda, ekstremalność i walka. Każdy z nas to lubi. Zobaczymy, zatem na pewno zdzieranie opon, nonszalanckie zjazdy na pobocze, lub ocieranie się o krawężniki, usłyszymy natomiast silniki działające na najwyższych obrotach, tuż przy granicy ich wytrzymałości.

Rajd rozpocznie się na obrzeżach Chojny. Zaś drugiego dnia rozegrany zostanie w Szczecinie na Wałach Chrobrego, w okolicach Logistycznej, Hrynieweckiego, Struga oraz Toru Kartingowego.