Z końcem maja ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta ds. społecznych odchodzi Krzysztof Soska. Zastąpi go Lidia Rogaś, wieloletnia dyrektor Wydziału Oświaty.

Krzysztof Soska odpowiada za sprawy kultury, sportu, edukacji oraz opieki społecznej i zdrowia. Funkcję zastępcy prezydenta Szczecina sprawuje od 12 lat. Ostatni dzień jego pracy na tym stanowisku przypadnie 31 maja.

 „Odejście Krzysztofa Soski jest wynikiem jego decyzji dotyczącej budowania ścieżki kariery zawodowej poza samorządem, nie kończy jednak współpracy pomiędzy Piotrem Krzystkiem, a jego dotychczasowym zastępcą. Krzysztof Soska pozostanie przedstawicielem Szczecina w Euroregionie Pomerania, będzie też nadal zasiadał w radzie nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji” – czytamy w komunikacie przesłanym przez magistrat.

Nominację na zastępcę prezydenta otrzyma Lidia Rogaś. Od 18 lat pracująca w samorządzie, od dawna jako dyrektor Wydziału Oświaty. Teraz odpowiadać będzie również za sprawy społeczne, zdrowie, kulturę i sport.

„Absolutny fachowiec w swojej dziedzinie. Znając jej styl pracy, jestem przekonany, że szybko wdroży się w nowe zadania” – napisał na Facebooku prezydent Piotr Krzystek.

Po wspomnianych roszadach kadrowych, od czerwca połowę składu kolegium prezydenckiego będą stanowić kobiety. Zastępcą prezydenta odpowiedzialną za sferę mieszkaniową i komunalną jest bowiem Anna Szotkowska, a skarbniczką Dorota Pudło-Żylińska. W skład tego gremium wchodzą jeszcze zastępcy prezydenta Michał Przepiera (ds. inwestycji) i Daniel Wacinkiewicz (ds. strategii i dialogu społecznego) oraz sekretarz miasta Ryszard Słoka.