Pierwszy dzień turnieju Pekao Szczecin Open był niewątpliwie dniem hiszpańskim.

Trzej reprezentanci tego kraju wygrali swoje pojedynki na szczecińskich kortach! W pierwszym z nich Piotr Gadomski musiał uznać wyższość Daniela Munoza de la Navy, (mimo wygranej w pierwszym secie). Wynik całego meczu 6:3, 2:6, 1:6.

Inny reprezentant Hiszpanii Inigo Cervantes zwyciężył bez większych trudności, Francuza Guillalume Rufina 6:2, 6:1, a w meczu dnia Albert Montanes pokonał włoskiego zawodnika Potito Starace. W pierwszym secie walka była dość wyrównana, natomiast w drugim wyraźnie przeważał Hiszpan. Mecz zakończył się rezultatem 7:6, 6:1 dla niego (z tego spotkania prezentujemy zdjęcia).

Warto dodać, że duży sukces osiągnął Arkadiusz Kocyła, który pokonał o wiele wyżej od siebie notowanego

Aliaksandra Rumianicewa i dzięki temu awansował do drugiej rundy turnieju. Aby tego dokonać wystarczyły mu dwa sety zakończone wynikami 6:2, 6:3 , a teraz nasz zawodnik wykona skok w rankingu ATP aż o 300 pozycji w górę zestawienia.

W grze podwójnej niestety odpadli zdobywcy tytułu sprzed roku – Marcin Gawron i Andriej Kapas. Polacy zostali pokonani przez parę australijsko-kanadyjską Rameez Junaid, Adil Shamasdin (4:6, 6:7).

Wieczorne godziny tradycyjnie już w turniejowy poniedziałek zostały wypełnione muzyką jazzową. W klubie festiwalowym grupa HOT D`Jazz Trio przedstawiła kilkanaście kompozycji w stylu gypsy swing, w tym m.in. utwory DjangoReinhardta („np. znany z filmu „Czekolada” numer Minor Swing”). To było na pewno interesujące ukoronowanie tego dnia.