Szczecin, Grodno, Warszawa i Gorzów Wielkopolski – w najbliższym czasie Baltic Neopolis Orchestrę czeka prawdziwy koncertowy maraton! Będzie już trochę świątecznie, ale nie zabraknie też akcentów międzynarodowych.

– Bardzo dużo koncertów przed nami. Grudzień jest bardzo urozmaicony, niesamowicie ciekawy programowo i obsadowo. Będzie można nas posłuchać w różnych miejscach, serdecznie zapraszamy – zapowiada Emilia Goch Salvador, dyrektor BNO.

Pierwsze koncerty już w tym tygodniu

Przed nami grudniowe koncertowe szaleństwo. Pierwsza okazja, by posłuchać muzyków orkiestry w Szczecinie już w sobotę, 10 grudnia. Baltic Neopolis Quartet w składzie: Emanuel Salvador, Łukasz Górewicz, Emilia Goch Salvador, Piotr Więcław wystąpi w przepięknych wnętrzach Willi Lentza i zaprezentuje się w koncercie z cyklu „Szymanowski w Willi”. Będzie to zarazem ostatni w tym roku koncert artystów BNO w tym miejscu.

– Zapowiada się bardzo ciekawy program z polską muzyką – zachęca Goch Salvador. W programie koncertu, poza Kwartetem smyczkowym nr 1 C-dur op. 37 Karola Szymanowskiego, znajdą się IV Kwartet smyczkowy Grażyny Bacewicz i „Belonging” Radosława Wośki. Bilety w cenie 45/65 zł dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1332&idt=d64ad40b1b7f6d23f69d4446bcd29634

Będzie można poczuć ducha świąt

Kolejne dwa występy, które zaplanowano w Szczecinie, przeniosą nas już w klimat świąt Bożego Narodzenia. 17 grudnia w studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin odbędzie się świąteczny koncert „Christmas Best”. W repertuarze usłyszymy takie utwory jak m.in.: „It's beginning to look a lot like Christmas” (Meredith Willson), „Santa Claus is coming to town” (John Frederick Coots, Haven Gillespie) czy „Let it Snow” (Jule Styne).

– Będą z nami śpiewali Jola Szczepaniak i Patryk Matwiejczuk. Serdecznie zapraszamy, będzie już można poczuć tego ducha świąt – obiecuje Goch Salvador.

Bilety na to wydarzenie w cenie 49 zł dostępne są na stronie: https://bilety.fm/pl/muzyka/7944-swiateczny-koncert-christmas-best-studio-s-1-radio-szczecin.html.

Dwa dni później, 19 grudnia, BNO kontynuuje świąteczne koncertowanie. Tym razem zawita do seminarium duchownego i wraz z chórem Akademii Sztuki i prof. Barbarą Halec wykona „Oratorio de Noël” Camille'a Saint-Saënsa.

Malutka podróż po Polsce i występ z Możdżerem

Baltic Neopolis Orchestra rozpoczyna ostatni miesiąc tego roku od występu w ramach ministerialnego cyklu stART w Filharmonii Gorzowskiej. 9 grudnia BNO zagra w kameralnym składzie z sopranistką z Włoch, Silvią Di Falco. Wieczór upłynie z muzyką swobodnie wędrującą między epokami, gatunkami i stylami – od barokowego concerto grosso przez operę po amerykański minimalizm; od klasyki do przebojów muzyki rozrywkowej.

W Warszawie BNO pojawi się 13 grudnia na specjalnie zaproszenie ambasadora Portugalii i wystąpi z koncertem dedykowanym rocznicy 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych i kulturalnych między Portugalią a Polską. Czeka na nas ciekawy polsko-portugalski program. Wisienką na torcie będzie koncert 15 grudnia w Międzynarodowym Centrum Współpracy w Grodnie. Tam szczecińska orkiestra zagra z Leszkiem Możdżerem.

– To będzie pierwszy raz w naszym dorobku, kiedy będziemy mieć wielką przyjemność i radość zagrać z tym artystą – podkreśla Goch Salvador.