Drukarka do użytku domowego oraz biurowego pełni cechuje się często podobnymi parametrami. Drukowanie dokumentów stanowi nieodzowny element codzienności zarówno pracowników biurowych jak i uczniów czy studentów. To uniwersalny produkt, który pozwala zmaterializować prace zaliczeniowe oraz ważne umowy. Druk to jeden z przykładowych zastosowań wielofunkcyjnych urządzeń biurowych - często i skanowanie jest potrzebne, np. w sytuacji, gdy chcemy odesłać podpisane dokumenty. Drukarka laserowa, atramentowa, kopiarka, skaner - to wszystko stanowi przykład sprzętów, które można znaleźć w każdej firmie. Sprawdź, jaki model wybrać - poniżej znajdziesz garść potrzebnych informacji!

1. Jakie są rodzaje drukarek?

Drukarka występuje obecnie w wielu różnych wariantach - dostępne modele oferują różne funkcje, aby zwiększyć swoją wartość rynkową. To sprzęt, który z pewnością wymaga porównania - różne funkcje mogą być bowiem ważne dla różnej grupy użytkowników. We wszelkie potrzebne Ci materiały możesz wyposażyć się stosując np. ekologiczny druk dwustronny. Papier będzie wówczas maksymalnie wykorzystany. Warto także sprawdzić dostępne zamienniki tonerów - dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić na codziennej eksploatacji. Regularne drukowanie może bowiem powodować, że koszty toneru będą wysokie. Można tego jednak łatwo uniknąć wybierając takie drukarki, w których możesz korzystać z zamiennych, tańszych tonerów co przełoży się na bardziej ekonomiczny druk.

 


2. Laserowa technologia druku - na czym polega?

Taka drukarka wykorzystuje podczas pracy światło lasera albo diod LED. Ta technologia druku cechuje bardzo wysoka jakość druku, co więcej - wydruk jest często odporny na wodę i wyróżnia go wysoka trwałość. To zazwyczaj drukarka wyposażona w 4 różne tonery (CMYK) oraz monochromatyczne, wykorzystujące jedynie czarny toner. W efekcie każda strona wydrukowana np. na drukarce Duplex będzie wiernie odwzorowywać to, co znajduje się na ekranie monitora. Tania w użyciu drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne wyposażone także w skaner to produkty, które umożliwią z powodzeniem nie tylko drukowanie, ale i skanowanie stron.

 

 

3. Drukarki laserowe do domu lub biura. Czego można oczekiwać?

Laserowa technologia druku powinna spełnić oczekiwania wymagających użytkowników. Wysoka jakość wydruku pozwoli także wiernie odwzorować detale gdy np. jest Ci potrzebne drukowanie prezentacji, w której zawarto zdjęcia. Wybrane modele Duplex to urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwią Ci także skanowanie dokumentów. Konfiguracja takich sprzętów jest z reguły prosta - łączność na zasadzie usb, wi fi czy bluetooth to w zasadzie standard. Gwarancja na te produkty powoduje, że drukowanie stron w wysokiej jakości oraz skaner pozwalają cieszyć się z jakości Dupleksu.

4. Szybkość druku – kluczowy parametr drukarki laserowej

Łączność za pomocą usb czy wifi? To zaledwie ułamek aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki. Niezależnie od tego, czy w obszarze Twoich zainteresowań jest drukarka atramentowa czy laserowa - szybkość zadruku papieru jest kluczowym aspektem. Poszczególne kategorie takich producentów jak np. Duplex pozwalają zweryfikować jak wygląda szybkość zadruku papieru. Praktyka dowodzi, że zadruk papieru na poziomie 15stu stron na minutę to przeciętny wynik. Bardzo szybkie drukowanie następuje wówczas, gdy mówimy o dwukrotności tej liczby. Duplex jest w stanie zaoferować prędkości zadowalające wymagających klientów. Sprawdź dostępne modele drukarek laserowych na https://www.neonet.pl/drukarki-i-urzadzenia-biurowe/drukarki-laserowe.html. Możesz z powodzeniem odszukać odpowiedni dla siebie model w przystępnym dla Ciebie wariancie cenowym.

 

5. Druk dwustronny - na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki laserowej?

Automatyczny Duplex to wygoda podczas takiego procesu jak drukowanie dwustronne. Dlaczego? Nie trzeba tu bowiem ręcznie przewracać kartek, co przekłada się na szybszą jakość pracy i całego procesu drukowania.

Wydruk dwustronny jest wyrzucany na tacę wyjściową. Drukarka Duplex oferuje takie możliwości - sprawdź zatem dostępne modele i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

6. Drukarka Duplex to słuszna inwestycja!

Duplex to sprawdzony i doświadczony producent, który jest w stanie zaoferować wysokiej jakości sprzęt. Jeśli nie masz konta na ich stronie - załóż je, aby cieszyć się pakietem korzyści wokół społeczności Dupleks. Jeżeli interesują Cię też inne urządzenia - możesz także sięgnąć po takie sprzęty jak np. kopiarka, która usprawni Twoją pracę. Obecnie wielu producentów podejmuje wszelkie możliwe działania, które pomogą w zwiększeniu konkurencyjności urządzeń. Dostosowanie konkretnych modeli do wybranej grupy docelowej to klucz do sukcesu - inne wymagania wykazują bowiem osoby, które szukają sprzętu do sporadycznych wydruków na własny użytek, a innego urządzenia potrzebują firmy. Punktem wyjściowym powinno być zatem określenie swoich potrzeb i dostosowanie do nich urządzenia, które będzie w stanie im sprostać. Drukarka od Duplex pozwoli Ci z powodzeniem spełnić wskazane przez Ciebie oczekiwania.