Basen do pływania i strefa relaksu nad wodą w ścisłym centrum miasta – to wszystko wcale nie jest wykluczone. Michał Łoziński, współwłaściciel Ogrodów Śródmieście w ostatnim programie na żywo transmitowanym przez portal wSzczecinie.pl zdradził kilka ciekawych pomysłów, które przy ul. Wielkopolskiej 19 mają być realizowane tej jesieni oraz w przyszłym roku.

800 miejsc i często wszystkie były zajęte. Ogrody Śródmieście planują też sylwestra

Ogrody Śródmieście już drugi sezon są najpopularniejszą letnią miejscówką w Szczecinie. Przestrzeń ta harmonijnie łączy relaks i kulturę, organizowane są też tutaj wydarzenia o tematyce społecznej. W tym roku znacząco wzbogaciła się również strefa gastronomiczna. Właściciele Ogrodów nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. Wręcz przeciwnie, mają coraz więcej pomysłów.

– Jeszcze w tym roku chcemy otworzyć willę. Szczecinianie postawili nam wysoko poprzeczkę i chcemy zaproponować zupełnie nowe rozwiązania. To będzie prawdziwa hybryda, w budynku będziemy starali się zmieścić atmosferę ogrodu – mówi Michał Łoziński.

Willa ma działać pod inną nazwą. Mają w niej powstać restauracja i kawiarnia. – Niebawem urzeczywistnimy pomysł – zapowiada Łoziński.

Dodajmy, że właściciele Ogrodów Śródmieście inspiracji szukają w europejskich stolicach.

– Może będzie gdzie się wykąpać w Ogrodach Śródmieście. Może powstanie tu strefa chilloutu przy basenie? – mówi bardzo tajemniczo Łoziński.

– Mieszkańcy świetnie przyjęli zmiany, które wprowadziliśmy w tym roku. Jest więcej gastronomii, jest więcej stolików, łącznie prawie 800 miejsc, a w przyszłym sezonie będzie ich jeszcze więcej – dodaje Przemysław Kazaniecki, drugi współwłaściciel. – Planujemy w tym roku również zorganizować sylwestra.

„Szczęście czyni rzeczy inne”. Działo się i dzieje w Ogrodach Śródmieście

Kończący się właśnie sezon wakacyjny dla Ogrodów Śródmieście był doskonałym czasem. Niemal codziennie odbywały się tu wydarzenia artystyczne, rozrywkowe, kulturalne, społeczne, a nawet sportowe. W miniony piątek przy Wielkopolskiej 19 jubileusz 45-lecia świętował Sklep z Ptasimi Piórami (w wydarzeniu wziął udział Artur Andrus), w sobotę odbył się szachowy dwubój, którego celem było wsparcie osób chorych na Alzheimera. W niedzielę w Ogrodach można było usłyszeć największe latynoskie hity, a do wspólnego tańca zagrzewał zespół SalsaCenter. A to zaledwie kilka propozycji z minionego weekendu.

Tegorocznym przebojem Ogrodów Śródmieście jest nowy neon „Szczęście czyni rzeczy inne”, który został zaprojektowany przez prof. Kamila Kuskowskiego z Akademii Sztuki w Szczecinie. 

– Neon pokazuje, że sztuka w przestrzeni miejskiej jest potrzebna. Cieszę się, że taki neon mógł zaistnieć w przestrzeni Ogrodów Śródmieście, hasło to skłania do refleksji, pokazuje metaforę, jest to fajny kalambur, wręcz obszar poezji wizualnej – mówił w naszym programie na żywo z Ogrodów prof. Dariusz Fodczuk, dziekan Wydziału Sztuki Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.

W piątkowym programie Przemysław Kazaniecki podziękował organizacjom pozarządowym i instytucjom kultury zaangażowanym w letnią działalność Ogrodów Śródmieście.

– Wakacje się kończą, ale my działamy, dopóki pogoda pozwoli – dodał.