Śląska Grupa Inwestycyjna kupiła na licytacji komorniczej XIX-wieczną kamienicę przy pl. Zwycięstwa. Za zrujnowany budynek, w którym przez lata działał hotel Piast, nowy właściciel zapłacił 5,5 mln zł.

To o 2,5 mln zł więcej niż cena wywoławcza. Jak podaje Głos Szczeciński do licytacji przystąpiły jeszcze dwa inne podmioty: Idea-Inwest ze Szczecina i Warsaw Equity Managemant z Warszawy. Zwycięzca licytacji – Śląska Grupa Inwestycyjna z Katowic – ma swój oddział w Szczecinie, przy ul. Południowej. Firma inwestowała w naszym regionie również w pensjonaty i hotele w Świnoujściu. Cytowany przez Radio Szczecin przedstawiciel ŚGI podkreślał, że za wcześnie, by mówić o pomyśle na nieruchomość przy pl. Zwycięstwa.

Dużo będzie zależeć od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który właśnie wszczął procedurę wpisania fasad budynku dawnego hotelu do rejestru zabytków. Jeśli tak się stanie, nowy inwestor nie będzie mógł ich wyburzyć.

W XIX-wiecznej kamienicy miał powstać hotel sieci Hilton. Warszawska spółka Redi podczas przebudowy doprowadziła jednak budynek do ruiny i narobiła sobie długów. Dlatego nieruchomość została zlicytowana przez komornika.