Od wakacji trwa wielka przebudowa „Słowianina”. Obecnie wykonawca skupia się na robotach związanych z rozbiórką części konstrukcji budynku. – Prace prowadzone są na ostatniej kondygnacji budynku, znikają ścianki działowe, okna – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy magistratu.

 

Rozebrano także jedną z trzech klatek schodowych. Wykonana zostanie jako nowa, spełniająca wymagania bezpieczeństwa pożarowego budynku pod względem ewakuacyjnym. Natomiast od strony ul. Świętopełka rozpoczęły się prace związane z czyszczeniem elewacji budynki.

W zakres prac wchodzi m.in. przebudowa i nadbudowa III kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”, a także przebudowa wszystkich klatek schodowych, wymiana istniejącej konstrukcji dachu, prace instalacyjne oraz wykonanie elewacji budynku opartej na programie prac konserwatorskich.

Po przebudowie budynek ma mieć nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko. Koszt inwestycji to blisko 14 mln zł.

Prace powinny zostać zrealizowane do końca przyszłego roku.