W szczecińskim Kosmosie nieustannie gra muzyka. Od dwóch lat w holu dawnego kina działa klub muzyczny, który ma do zaproponowania w najbliższym czasie sporo ciekawych koncertów.

 

– Repertuar jest różnorodny, chyba każdy raz na jakiś czas znajdzie dobry powód, by odwiedzić Kosmos – zachęca Piotr Trafny, menadżer lokalu i właściciel agencji koncerty.szczecin.pl. – Gościmy raperów, gwiazdy rocka i metalu, ale zdarzają się również łagodniejsze dźwięki. Do końca grudnia zagramy jeszcze osiem koncertów, a kalendarz na przyszły rok szybko się zapełnia. Szczegóły i aktualne informacje są zawsze dostępne na profilu klubu Kosmos na Facebooku oraz na stronie koncerty.szczecin.pl.

Rapowi klasycy

25 listopada do Kosmosu przyjedzie poznański raper donGuralesko, któremu na koncertach towarzyszy DJ Soina. Od ostatniej wizyty „Dziadziora” w Szczecinie minęły prawie 4 lata, a raper w tym czasie wydał prawie 10 różnych projektów! Wzmożona aktywność budzi tym większy podziw, gdyż za Guralem już ponad 20 lat kariery. W roli supportów wystąpią Hyziu, GF i BP7 Movement.

Niewiele mniej lat na scenie działa już raper Kali. Również na niego szczecińscy fani czekali od 2019 roku, kiedy to grał na Hip-Hop Festiwalu w Netto Arenie. Aktualnie promuje najnowszy krążek „K4lion”, który zbiera wśród fanów entuzjastyczne opinie.

– O ile w ostatnich miesiącach gościliśmy wielu raperów młodego pokolenia, grali u nas choćby Chivas, Young Multi czy Kabe, tak końcówka roku należy do prawdziwych scenowych klasyków, bo tak należy nazwać dawnych członków takich ekip jak K.A.S.T.A. (donGuralesko) i Firma (Kali) – opowiada Piotr Trafny.

Zagraniczne gwiazdy

Koncert Clan Of Xymox jest bez wątpienia jednym z największych muzycznych wydarzeń tego roku w Szczecinie. Określani jako klasycy dark wave, w Polsce promowani m. in. podczas audycji Tomasza Beksińskiego, wielokrotnie gościli na festiwalu Castle Party. Na scenie obecni od 1981 roku. Legendarna holenderska formacja zagra w Kosmosie 3 grudnia w towarzystwie Her Own World i Cabaret Grey.

Dzień wcześniej Kosmos odwiedzi ukraiński artysta Skofka. Jego piosenki zyskały popularność na ukraińskim YouTube i zebrały ponad 10 milionów wyświetleń. Raper sam pisze teksty piosenek, zajmuje się ich aranżacjami, miksuje utwory, a czasem nawet sam produkuje teledyski.

Dezerter i… Metallica!

Zespół Dezerter wydał niedawno płytę „1986, co będzie jutro?”, zawierającą nagrania z tajnej sesji nagraniowej z 1986 roku. To znakomity pretekst, by ponownie spotkać się na koncercie i przypomnieć punkowe hymny z czasów Jarocina. W setliście na pewno nie zabraknie również rewelacyjnego materiału z ostatnich wydawnictw zespołu, czyli płyty „Kłamstwo to nowa prawda” oraz „Nienawiść 100%”. Dezerter niezmiennie prezentuje na żywo świetną formę, a fani mogą usłyszeć jednego wieczoru nawet 30 utworów! Koncert w Kosmosie odbędzie się w piątek, 9 grudnia.

16 grudnia w Kosmosie wystąpią aż trzy… coverbandy! Będzie można się pobawić przy utworach AC/DC, Metallica oraz Motorhead. Naśladowcy to również doświadczeni muzycy – zespoły AlcoholicA i 4Szmery grają już od lat, a na koncie mają również twórczość autorską. Szczególną uwagę zwraca grający utwory Motorhead zespół Orgasmatron. W jego składzie zobaczymy m. in. Titusa (Acid Drinkers) oraz Wojciecha Hoffmana (Turbo).

Bilety na wszystkie koncerty są dostępne na platformie Ticketos.pl. Aktualne informacje na temat wydarzeń można znaleźć zawsze na stronie koncerty.szczecin.pl oraz w social mediach związanych z klubem Kosmos i agencją koncerty.szczecin.pl.

Na koniec zdradzimy informację, że w 2023 roku Kosmos odwiedzą m. in. Sorry Boys, The Analogs, Bracia Figo Fagot, Dr Misio, Turbo, Pidżama Porno, Farben Lehre. Wisienką na torcie wiosną będzie wizyta legendarnej szkockiej formacji The Exploited.