Transport na żądanie dociera do kolejnych dzielnic Szczecina. Od września z autobusów na telefon będą mogli korzystać mieszkańcy Gumieniec, Warszewa oraz Osowa.

Do tej pory autobusy komunikacji miejskiej na telefon dostępne były dla mieszkańców peryferyjnych, górzystych terenów Podjuch. Transport na żądanie działa tu od ponad 2 lat. Pasażerowie dzwonią do dyspozytora i zamawiają busa na wybraną z rozkładu godzinę. Następnie pojazd dowozi ich na pętlę w Podjuchach lub na wybrany przystanek znajdujący się na trasie przejazdu.

Od września br. podobną możliwość będą mieli mieszkańcy Osowa, Warszewa i Gumieniec. – Autobusy na telefon będą kursowały tam, gdzie odległości od regularnej komunikacji miejskiej są znaczne, a wąskie uliczki uniemożliwiają dojazd normalnych autobusów – informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Linia 98 zostanie uruchomiona 3 września. Obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach 6:00 – 22:00 w dni powszednie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon, nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Trasa linii 98: Maczka – Polskich Marynarzy – Ku Słońcu – Kwiatowa – Św. Kingi – Wrocławska – Samborska – Harnasiów – Zbójnicka – Europejska – Krakowska – Rondo Uniwersyteckie – Południowa – Krygiera – Cukrowa.

Linia 99 zostanie uruchomiona 1 września. Obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach 6:00 – 22:00 w dni powszednie oraz w godzinach 9:00 – 19:00 w soboty, niedziele, dni świąteczne, Wielkanoc Nowy Rok i Boże Narodzenie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Trasa linii 99: Warszewo – Szwedzka – Dzierżonia – Złotowska – Perlista – Duńska – Wapienna – Północna – Andersena – Miodowa – Osów.

Z propozycją wprowadzenia takiej formy transportu wyszli mieszkańcy osiedli i Rada Osiedla Gumieńce. – W najbliższych miesiącach będziemy sprawdzać, jak to rozwiązanie przyjmuje się w nowych dzielnicach. Zweryfikujemy także zapotrzebowanie na taką formę transportu w innych miejscach. Ewentualne zmiany wprowadzone zostaną w styczniu – zapowiada Pieczyńska.