Pani z wadą wzroku - 9 wyszła stąd z nowymi, dużo „lżejszymi” i lepiej dopasowanymi okularami. Innej osobie uratowano drogie szkła, po tym jak... rozjechała okulary samochodem. Salon optyczny Optyk Progress Serwis przy al. Wyzwolenia 47/u1 (naprzeciwko Galaxy, przy skrzyżowaniu z ul. Rayskiego) oferuje kompleksowe usługi optyczne. Od badania wzroku, przez dopasowanie oprawek i wykonanie szkieł na miejscu w laboratorium, aż po różnego rodzaju naprawy. Teraz wszystkie nieprzecenione oprawy można tam kupić z 20-procentowym rabatem na hasło: „wSzczecinie.pl”, a badanie wzroku jest gratis.

 

Badania wzroku pod kątem doboru okularów wykonują tutaj, wykwalifikowani specjaliści. W ofercie są oprawki, szkła korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne i różnorodne akcesoria: lupy, ściereczki, płyny do czyszczenia, futerały, sznureczki itp. Tym jednak, co szczególnie wyróżnia ten salon optyczny od wielu innych, jest rzemieślnicze podejście.

– Przy usługach optycznych niezwykle ważne jest, aby na każdym etapie wszystko wykonać dobrze. Jeśli ktoś jest tylko sprzedawcą oprawek, ale nie wie jak montuje się szkła w laboratorium, to nie będzie potrafił odpowiednio pomóc klientowi. W optyce trzeba wiedzieć wszystko, zarówno o badaniach, doborze oprawek, jak i pracy w laboratorium. Dopiero wtedy można wykonać coś pięknego i dobrego technicznie – mówi Pani Lucyna, optyk i refrakcjonistka z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka Optyk Progress Serwis.

„Pani była zaskoczona, że coś takiego można w ogóle zrobić”

Jak to wygląda w praktyce? Dysponując odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem, można przygotować zgrabne okulary nawet dla osób z największymi wadami, wymagającymi soczewek o dużej mocy i grubości. Jednym z większych wyzwań było przygotowanie „lekkich” okularów dla pani z wadą – 9 dioptrii. Zamówiono specjalne szkła z gęstego, cieńszego materiału i dobrano odpowiednią, dość wąską tarczę.

– Okulary wyszły przepięknie. Pani była zaskoczona, że coś takiego można w ogóle zrobić – opowiada Pani Lucyna.

W innych salonach często każą wyrzucić drogie soczewki z uszkodzonych opraw do śmieci. Tu jest dla nich ratunek.

W Optyk Progress Serwis wykonywane są również naprawy okularów, co jest dzisiaj rzadkością. Większość salonów optycznych stawia bowiem już tylko na sprzedaż nowych szkieł i oprawek. Tymczasem przy al. Wyzwolenia 47 można np. wyprostować powyginane oprawy, wymienić podnoski, żyłki wkręty czy fleksy. Najważniejsze jednak, że możliwy jest tutaj ratunek dla soczewek okularowych z zupełnie połamanych opraw.

Okulary często spadają z wysokości na ziemię, pechowcy siadają na nich na kanapie, zdarza się, że rozerwą je małe dzieci lub pogryzie pies. Najbardziej niecodzienny przypadek w Optyk Progress Serwis dotyczył oprawek rozjechanych przez samochód. Jeśli jednak tylko soczewki nie zostały zniszczone, wciąż można je uratować. Optyk rzemieślnik odpowiednie je dotnie, uwzględniając parametry niezbędne do prawidłowego widzenia pacjenta i wpasuje w nową oprawę.

– Za szkła w okularach progresywnych można zapłacić nawet 4-5 tys. zł. Gdy połamie się oprawa, większość optyków powie, że okulary są do wyrzucenia i trzeba przygotować nowe. Tymczasem my jesteśmy w stanie je uratować. Przełożyć do nowej oprawy, jeśli trzeba robiąc przeróbkę ręczną i zmieniając kształt soczewki – podkreśla Pani Lucyna. – Jesteśmy pasjonatami i rzemieślnikami w dziedzinie optyki. Nasze laboratorium jest dobrze wyposażone i mamy odpowiednie umiejętności techniczne oraz manualne. Dzięki temu możemy oferować szeroki zakres usług naprawczych.

Estetyka i wygoda

Ważną częścią składową usług oferowanych przez Optyk Progress Serwis jest doradztwo w wyborze opraw do indywidualnego typu urody i kształtu twarzy. Celem jest przygotowanie okularów zapewniających najlepszy efekt wizualny i „lekkość”, przy jednoczesnej dbałości o wszystkie niezbędne aspekty techniczne.

– Estetyka i wygoda. Zawsze trzeba spojrzeć na to kompleksowo – podsumowuje Pani Lucyna.

Zawsze są dostępne promocje. Właśnie ruszyła najnowsza.

W Optyk Progress Serwis zawsze można znaleźć oprawy ze starszych kolekcji przecenione o połowę. Badania komputerowe wzroku są gratis, podobnie jak serwis po zakupie okularów. W obecnej ofercie można też znaleźć soczewki progresywne Varilux Comfort tańsze o 300 zł i okulary przeciwsłoneczne Polaroid z 40-procentowym rabatem.

Dodatkowo, na najbliższy tydzień (21-28.06) przygotowano 20-procentową promocję na wszystkie nieprzecenione oprawki na hasło: wSzczecinie.pl. Każda osoba, która w najbliższych dniach przyjdzie do salonu, może liczyć na badanie wzroku gratis przy zakupie kompletnej pary okularów.

Szczegółowe informacje o Optyk Progress Serwis dostępne są na stronie – www.optykps.pl , Facebooku – https://www.facebook.com/Progress.Serwis i Instagramie – https://www.instagram.com/optykps_szczecin/.

Salon przy al. Wyzwolenia 47/u1, 70-531 otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18. Telefon: +48 517 251 203.

KONKURS
Raz, dwa, trzy — o Wasz wzrok dbamy my!

Przygotowaliśmy dla Was #konkurs, w którym wygrać możecie Bon Podarunkowy 300 zł do wykorzystania w salonie Progress Serwis

Wiemy, że wzrok jest bardzo ważny, dlatego jesteśmy ciekawi, jak dbacie o niego na co dzień — napiszcie w komentarzu do posta na fb! ➡ Komentarz z największą liczbą polubień wygrywa bon

Konkurs trwa do 30.06, 11:00. Wyniki ogłosimy kolejnego dnia. Powodzenia!
https://www.optykps.pl/

Link do regulaminu