Uwaga! W te dwa wieczory w szczecińskiej Event Arenie (sferycznych namiotach przy ul. Staszica 1) stężenie humoru może przekroczyć dopuszczalne dawki! 14 października pojawi się w tym miejscu Liga Niezwykłych Standuperów, a dzień później Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls". Kto zatem jest spragniony śmiechu i komediowej atmosfery, tych wydarzeń nie powinien przegapić!

Królowa łgarzy i Monster Truck

Ligę Niezwykłych Standuperów tworzą komicy znani z telewizji i internetu, ale też osoby wcześniej nie związane ze sceną stand-upową, a aktualnie zdobywający coraz większą popularność także w tej dziedzinie. Do tych pierwszych należą Paulina Potocka, zwyciężczyni konkursu Król Łgarzy 2016 w Bogatyni, znany z kabaretu Formacja Chatelet, aktor i reżyser Michał Pałubski oraz Magda Kubicka, założycielka i liderka Kabaretu Nomen Omen. To także Ola Petrus, która rok temu dotarła do półfinału Mam Talent. „Monster Truck w skórze Malucha. Rozjeżdża sarkazmem i bezpośredniością” – tak piszą o niej w portalu „Gdzienastandup.pl”.

Sportowiec ze Szczecina i znany pisarz

Ligowcy to także: pochodzący ze Szczecina Maciej „Lobo” Linke, zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu i MMA, posiadacz czarnego pasa w BJJ oraz w judo (IV dan). Od dwóch lat współtworzy projekt „Michał Pałubski i Brothells", w którym uczestniczy jeszcze jeden gość imprezy w Event Arenie. To Jakub Ćwiek, ceniony pisarz (w tym roku wydał książkę „Szwindel”), konferansjer, publicysta i badacz popkultury.

Gwarancja dobrego nastroju

Czego można się spodziewać po takim składzie wykonawców? Przede wszystkim dużej różnorodności stylów, tematów i charakterów. To, co łączy tych superbohaterów, to łatwość niekonwencjonalnego komentowania współczesności, a ich występy są stuprocentową gwarancją dobrego nastroju. Całe show trwa dwie i pół godziny (z przerwą w połowie występu). Bilety do 13 października kosztują 50 zł, a w dniu wydarzenia 60 zł. Można je nabyć za pośrednictwem strony bilety.fm.

Babski wtorek

Dzień później, tj. 15 października, w tym samym miejscu będzie można obejrzeć spektakl „Babski Kabaret, czyli „Old Spice Girls””. Jak informują organizatorzy, to kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również będą ten wieczór dobrze wspominać. W rolach głównych występują bowiem tak znane artystki, jak Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.

Nieśmiertelny humor Marii Czubaszek

Program, który wykonają pełen jest zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji. Dzięki niemu będzie można sobie przypomnieć dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. W „Babskim Kabarecie” znalazły się też bardzo dobre teksty Zbigniewa Korpolewskiego (piszącego m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka tworzącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz i Jana Kobuszewskiego). Cały dwugodzinny program w dobrym stylu nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, w którym skecze i monologi z błyskotliwą puentą, uzupełniane są piosenkami.

Jagna z „Chłopów” i gwiazda kabaretu Olgi Lipińskiej

Emilia Krakowska, najbardziej znana jest z roli Jagny Pacześ, żony Boryny z serialu „Chłopi”. Związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie, grała m.in. w komediach Andrzeja Kondratiuka („Jak to się robi” 1973) i Stanisława Barei („Brunet wieczorową porą” 1976) oraz licznych polskich serialach.

Barbarę Wrzesińską najlepiej pamiętamy z telewizyjnych kabaretów Olgi Lipińskiej. Występowała też w filmach, np. „Kaloszach szczęścia” Antoniego Bohdziewicza czy „Strukturze kryształu” Krzysztofa Zanussiego.

Jak nie zrobić kariery...

Lidia Stanisławska to pochodząca ze Szczecina piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 roku na koszalińskim festiwalu Giełda Piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. To także autorka dwóch książek o polskim środowisku artystycznym, zatytułowanych „Gwiazdy w anegdocie” (cz. I i II) i autobiograficznej pozycji „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem”.

Bilety w cenie 49 – 69 zł do nabycia są w recepcji Event Areny (ul. Staszica 1) oraz za pośrednictwem strony: https://bilety.fm/pl/scena/3985-babski-kabaret-czyli-old-spice-girls-event-arena-szczecin.html.