Residence Aparthotel to pierwszy obiekt noclegowy w Szczecinie, który łączy w sobie wygodę i komfort apartamentów z usługami dostępnymi w klasycznych hotelach. Skąd pomysł na taką inwestycję w naszym mieście?

– Szczecin to piękne miasto, ośrodek biznesowy Pomorza Zachodniego i miejsce coraz chętniej odwiedzane przez turystów. Pomysł zrodził się z wielu podróży i podpatrywania rynku hotelowego w europejskich stolicach – mówi Amadeusz Walczuk, właściciel Residence Aparthotel.

Obiekt mieści się w nowej kamienicy przy ul. Krzywoustego 14. Recepcja połączona jest z restauracją Kaukaz – kuchnia tradycyjna, w której serwowane są dania kuchni gruzińskiej i ormiańskiej. Od wejścia gości wita uśmiechnięty personel. Residence Aparthotel oferuje trzy rodzaje pokoi urządzonych w nowoczesnym, lekkim stylu – studio, studio deluxe, superior.

Co wyróżnia Residence Aparthotel od standardowego hotelu czy apartamentu?

– To na pewno zakres usług i udogodnień dla naszych Gości – mówi właściciel. – Przyjezdni czują się u nas jak w klasycznym hotelu – jest recepcja, restauracja, gdzie codziennie są wydawane śniadania w formie bufetu, a panie pokojowe każdego dnia dbają o porządek w pokojach jak w standardowym hotelu 3- czy 4-gwiazdkowym. Wyróżnikiem są też pokoje, o wiele większe od hotelowych jedynek czy dwójek.

Pokoje w Residence Aparthotel mają przeważnie 25 - 45 m2 powierzchni, wyposażone są w aneks kuchenny, wygodne łóżka (2 pojedyncze lub 1 duże podwójne) oraz strefę wypoczynkową. Goście mają również do dyspozycji całodobową siłownię oraz monitorowany parking. Ceny noclegów wahają się od 180 zł do 250 zł za pokój ze śniadaniem.

W obiekcie znajduje się też mała salka konferencyjna, która może pomieścić do 20 osób. Jest to idealne miejsce do organizacji szkoleń czy spotkań biznesowych w komfortowych warunkach.

Nieodłączny element klasycznego hotelu stanowi również wspomniana restauracja Kaukaz.

– Tak, restauracja jest połączona z naszym obiektem, jednak nie zamykamy się tylko na Gości hotelowych. Bardzo wielu szczecinian doceniło już smak naszej kuchni, która jest prowadzona przez rodowitą Ormiankę – zauważa Amadeusz Walczuk, właściciel Residence Aparthotel. – W restauracji organizujemy też imprezy okolicznościowe – chrzciny, komunie, urodziny, imieniny, spotkania firmowe, wigilie, a nawet cateringi. Często się zdarza, że dzięki naszemu położeniu, znakomitej kuchni oraz dostępności noclegów w Residence Aparthotel odbywają się tu spotkania rodzinne, na których zbierają się krewni z całej Europy, a nawet i świata – dodaje.

Residence Aparthotel jest również miejscem spotkań gwiazd polskiej sceny muzycznej.

– Mieliśmy przyjemność gościć wielu artystów – Alicję Majewską, Krzysztofa Krawczyka czy braci Golców z zespołem – wymienia właściciel. – W tym roku nasz Aparthotel jest również mecenasem kilku koncertów w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Na pewno będziemy obecni podczas występów Alicji Majewskiej oraz Piotra Rubika w styczniu 2020.

W Residence Aparthotel regularnie goszczą również piłkarze, koszykarze czy szczypiorniści z najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce.

 

Residence Aparthotel

ul. Krzywoustego 14, 70-250 Szczecin

tel.: 530 97 1111, rezerwacje@residenceaparthotel.pl

www.residenceaparthotel.pl