Nie w poniedziałek, 21 czerwca, ale dopiero tydzień później, czyli 28 czerwca, wprowadzone zostaną utrudnienia w ruchu na wiadukcie w ciągu ul. Krygiera. Wtedy wyłączony z ruchu zostanie pas w kierunku Gumieniec i stanie tam sygnalizacja świetlna umożliwiająca ruch wahadłowy.

 

„W związku z natłokiem inwestycji drogowych na terenie Szczecina planowane wprowadzenie ruchu wahadłowego w ciągu ul. Krygiera zostanie przesunięte o kilka dni. Zmiany dla kierowców w tym rejonie będą obowiązywać po zakończeniu roku szkolnego, a zatem od 28 czerwca br. (poniedziałek)” – czytamy w komunikacie magistratu.

Chodzi o wiadukt zlokalizowany około 600 metrów przed Mostem Gryfitów nad Regalicą. Pod nim prowadzi jednotorowa do tej pory linia kolejowa 428. Zaplanowana jest jednak jej rozbudowa o drugi tor, co ma związek z budową nowego mostu kolejowego nad Regalicą, który zastąpi most z przęsłem zwodzonym. Dlatego w okolicy ul. Krygiera konieczna jest przebudowa wiaduktu kolejowego (prowadzi po nim linia kolejowa nr 351 w kierunku Dąbia) i wspomnianego wiaduktu drogowego. Dla kierowców oznacza to nową organizację ruchu.

Na razie miasto nie podaje, jak długo potrwają utrudnienia.