Nowy Browar, to miejsce, które zyskało już dużą popularność. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie odwiedzany jeszcze częściej. Są szanse, ponieważ na drugim piętrze gmachu przy ul. Partyzantów 2 działalność poszerza trzystumetrowa sala koncertowo-teatralna!

Majowa inauguracja

Ta przestrzeń niektórym jest już znana. W maju ubiegłego roku zorganizowano tu występ Grażyny Łobaszewskiej. Koncert artystki zainaugurował działalność sali, którą przygotowano wraz z tworzeniem całego Nowego Browaru, jednak do końca 2017 roku odbywały się w niej już tylko wydarzenia i spotkania zamknięte. Teraz to się zmieni.

200 osób na siedząco

- Plany mamy ogromne – mówi Ewelina Kaczmarek. – Sala jest bardzo dobrze przystosowana do wydarzeń kulturalnych, posiada scenę, która zyskała niedawno okotarowanie. Jej powierzchnia to 300 metrów kwadratowych. W przypadku wydarzeń z miejscami siedzącymi mieści się tu około 200 osób, a na stojąco nawet trzysta. Jest projektor i system nagłośnienia, są także zaciemnione okna. Można zatem tu organizować także pokazy filmowe.Teatr już próbuje

Od dłuższego czasu ma w tym miejscu próby Teatr Nie Ma, który wykorzystuje cały czas salę Strefy Kultury Studenckiej przy ul. Malczewskiego, ale są to ostatnie miesiące, kiedy można tam grać. Wiadomo, że 10 lutego, już w Nowym Browarze, zobaczymy spektakl „Twarz grzesznicy”, dwa tygodnie później „Kasandrę” (według prozy Cristiny Wolf), natomiast 9 marca inscenizację „Babski bunt”.

Akustyczeń w weekend

Najbliższe muzyczne wydarzenia w tej sali, to dwa punkty programu festiwalu Akustyczeń 2018. 12 stycznia posłuchamy utworów z nowej płyty Pauliny Przybysz „Chodź tu”, a dzień później zaprezentuje się tu zespół Lipali.

Miejsce z ciekawą przeszłością

- Do tej pory sala prawie nie była reklamowana w mediach. Planujemy jeszcze w styczniu stworzyć ofertę dla organizatorów wydarzeń kulturalnych. Sami też będziemy je robić, bo to miejsce z dogodną lokalizacją i ciekawą przeszłością, a zatem liczymy na niemałe zainteresowanie. Zwłaszcza, że po zakończeniu koncertu czy spektaklu można kontynuować wieczór w salach gastronomicznych na dole - dodaje Kaczmarek.

Nowy Browar działa od kwietnia 2015 roku i mieści się przy ulicy Partyzantów 2, w kamienicy zbudowanej w 1853 roku. W międzyczasie w tym budynku mieściła się m.in. siedziba loży masońskiej, gospoda i kasyno, a w ostatnich latach działał w nim Dom Kultury Kolejarza.