W ostatnią niedzielę przed wyborami kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, Artur Łącki i pisarka Dorota Schrammek, częstowali szczecinian specjalnie przygotowanym paprykarzem. Podczas konferencji prasowej przedstawili wyborcom swoje postulaty. Nie zabrakło ostrych, a nawet kontrowersyjnych sformułowań.

„Cztery lata upadku demokracji”. Łącki częstuje paprykarzem i mocno krytykuje PiS

Artur Łącki to polityk szerzej nieznany mieszkańcom Szczecina, ale w polityce samorządowej działa od wielu lat. Jest radnym sejmiku i z miejsca czwartego na liście Koalicji Obywatelskiej startuje do Sejmu. Do serc wyborców polityk postanowił dotrzeć poprzez żołądek.

– Jest paprykarz kołobrzeski, jest paprykarz szczeciński, a my chcemy zaproponować paprykarz rewalski z ryżu, dorsza z hodowli ekologicznej i ogórka kwaszonego – zachęcał Łącki. – Idę do wyborów z postulatami, które nazwałem „czwórką Łąckiego”, czyli pakietem dla społeczeństwa, pakietem ekologicznym, pakietem dla przedsiębiorców oraz dla gospodarki. Chcemy zmienić funkcjonowanie państwa od podstaw, bo PiS zaserwował nam żadną zmianę na lepsze, a cztery lata upadku demokracji i upadek rozwoju województwa i wybrzeża. Nie ma połączenia z Warszawą, nie jeżdżą szybkie pociągi do Szczecina i nie wiadomo, kiedy będą jeździć. Lotnisko w Goleniowie się nie rozwija. Dlaczego PiS tego nie robi? Bo nie potrafi, a my potrafimy – mówił dalej Artur Łącki.

– Stawiamy na rozwój dzieci, na ich odpowiednie, zdrowie wychowanie, w naszym pakiecie są punkty, które wspierają dzieci, ale i seniorów, starsi ludzie wchodząc w jesień życia powinni czuć się bezpiecznie – mówiła z kolei Dorota Schrammek.

„Chcą z nas zrobić klientów w naszym państwie” – polityk KO o „lewakach” z PiS

Podczas konferencji prasowej Łącki podkreślał, że jako kandydat najsilniej związany jest z pasem nadmorskim, ale w dużej mierze rozwój Szczecina i regionu wpływa na to, ile pieniędzy wydawanych jest w kurortach. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mówił także, że Prawo i Sprawiedliwość blokuje rozwój inwestycji w pasie nadmorskim.

– Jest problem z finansowaniem i kredytowaniem inwestycji nadmorskich, to jest w gestii przedsiębiorców. Jest problem z planami zagospodarowania przestrzennego, zdarzają się sprawy, że jeden przedsiębiorca dostaje pozwolenie na budowę, a drugi nie, przedsiębiorcy muszą być traktowani tak samo. Nie ma przepisów, nie ma spójnych rozporządzeń, z obywateli robi się klientów, a nie może być tak, że partia polityczna tak traktuje obywateli. Bogactwo obywateli buduje się pracą, a nie rozdawnictwem. Wszyscy lewacy od PiS po lewą stronę, którzy mówią, że bogactwo buduje rozdawnictwo mylą się i chcą z nas zrobić klientów w naszym państwie – mówił Łącki.

Wybory parlamentarne na łamach wSzczecinie.pl

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Liderami list są: Sławomir Nitras (Koalicja Obywatelska), Marek Gróbarczyk (Prawo i Sprawiedliwość), Dariusz Wieczorek (Lewica), Jarosław Rzepa (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Marcin Bedka (Konfederacja).

W najbliższą środę, 9 października, w Galerii Kaskada odbędzie się debata portalu wSzczecinie.pl. Początek o godz. 20:00. Wstęp na wydarzenie jest otwarty. Obecność potwierdzili liderzy czterech partii politycznych. Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będzie Małgorzata Jacyna-Witt.