Zakończyły się XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Legnicy. Jeden z zespołów reprezentujących WSPR w Szczecinie znalazł się na podium zajmując 3. miejsce. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też dwa pozostałe zespoły z naszego miasta. Gratulujemy!

W tegorocznych mistrzostwach brało udział 38 zespołów ratowniczych. Na liście uczestników znaleźli się najlepsi ratownicy z całego kraju, którzy zakwalifikowali się do finału zdobywając wysokie noty w eliminacjach (zawodach regionalnych).

Nasze województwo na XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Legnicy reprezentowały trzy zespoły z filii WSPR w Szczecinie. Każdy z zespołów miał do wykonania kilka zadań sprawdzających ich wiedzę, umiejętności komunikacyjne, poprawność wykonywania medycznych czynności ratunkowych, sprawność fizyczną, zdolność do podejmowania szybkich decyzji oraz sposób komunikacji. Część z zadań odbywała się nocą. Na miejscu zorganizowano symulacje różnych wypadków z udziałem pacjentów, którym ratownicy musieli udzielić pomocy. Wśród poszkodowanych było m.in. 9-letnie dziecko z problemami kardiologicznymi, mężczyzna kopnięty przez konia w głowę, płetwonurek z urazem ciśnieniowym czy ofiara wypadku z poważnym urazem głowy.

– Nasi ratownicy medyczni świetnie dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami i wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych przez sędziów zespołów – mówi Paulina Targaszewska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego w Szczecinie.

Miejsce 8. zajął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Adam Rudnik, Ernest Kowalski i Damian Jarociński.

Miejsce 6. zajął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Roman Mantaj, Piotr Tatol i Łukasz Kondrusik.

Miejsce 3. zajął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Bartłomiej Zimoch, Maciej Denisiuk i Patryk Fortuniak, którzy przywiozą ze sobą ogromny puchar. 

– Poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki – mówi Bartłomiej Zimoch, ratownik medyczny WSPR w Szczecinie. – Różnice punktowe między pierwszymi dziesięcioma zespołami były naprawdę niewielkie, to świadczy o ogromnej wiedzy i umiejętnościach uczestników, ale też o zaciętej walce o zwycięstwo. Scenariusze zadań, które musieliśmy wykonać były specyficzne dla tego regionu Polski, ale jednocześnie bardzo interesujące. To było dla nas bardzo ciekawe doświadczenie – dodaje.

Miejsce 1. na zawodach zajął zespół ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, a miejsce 2. zespół ze Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie.