Za nami inauguracja tegorocznej edycji Filmowych Wtorków w Cafe Hormon. Na pierwszy ogień poszedł film „Niefortunny numerek lub szalone porno”, które zapewniło widzom dobrą zabawę. W październiku czekają jeszcze trzy wtorkowe seanse.

 

Filmowe Wtorki w Cafe Hormon zapraszają do poznawania produkcji kina niezależnego już od ośmiu lat. Po zeszłorocznym – krótszym z powodu pandemii – sezonie, organizatorzy ponownie zapraszają na wyjątkowe wieczory.

– Zaczęliśmy bardzo oryginalnym filmem, który znalazł swoich odbiorców. Ludzi dobrze się bawili, cieszyli się, że jesteśmy z powrotem. Poprzedni sezon krótko trwał, ale ludzie o nas pamiętali. Od wielu słyszałam, że super, że wróciliśmy. Od października do kwietnia co tydzień w Cafe Hormonie na mieszkańców czeka starannie wyselekcjonowany film – mówi Anna Fiodorowicz, współorganizatorka Filmowych Wtorków.

„Tytuły, których nigdzie indziej się nie zobaczy”

Jak zaznacza Fiodorowicz, w wyborze filmów nie ma ograniczeń tematycznych, choć najczęściej są to filmy, które zdobywały nagrody na festiwalach kin niezależnych.

– Wiele dobrych filmów nie trafia do szczecińskich kin albo trafiają tam na krótko – zauważa Fiodorowicz. – Puszczamy filmy, które nie są dostępne online, mamy je bezpośrednio od dystrybutora. Są to tytuły, których nigdzie indziej się nie zobaczy, a w Szczecinie jest wielu fanów kina niezależnego. Chodzi nam o to, by filmy były w końcu dostępne dla szczecinian.

A mieszkańcy Szczecina chętnie korzystają z takiej okazji. Wśród widowni można znaleźć zarówno młodych, jak i starszych fanów dobrego kina. Jak podkreśla organizatorka, ważnym jest, że produkcje wybierane są w taki sposób, by każdy mógł przyjść i wyciągnąć z nich coś dla siebie.

Październikowy repertuar

W październiku do zobaczenia w Cafe Hormon będą filmy „Jestem Greta” (12.10, g. 19), „Sound of metal” (19.10, g. 19) oraz „Kobieta” (26.10, g. 19).

– „Jestem Greta” to obraz o ekolożce, która wstrząsnęła światem. Jako dziecko zaczęła mówić o tym, że powinniśmy wziąć się do roboty i zadbać o nasza planetę. „Sound of metal” to historia perkusisty, który traci słuch. Film pełen emocji i oczywiście dobrej muzyki. Fani dobrego brzmienia i dramatów na pewno będą zadowoleni. „Kobieta” to dokument stworzony przez reżyserów głośnego filmu „Human”, w którym ludzie z całego świata odpowiadają na proste pytania: czym jest miłość, rodzina czy wojna. „Kobieta” utrzymana jest w bardzo podobnej stylistyce – tym razem tematem są kobiety i tylko one pojawiają się na ekranie. Opowiadają o tym, jak wspaniale być kobietą, jakie niesie to ze sobą trudności, jak wygląda ich sytuacja – zachęca Fiodorowicz.

Na Filmowe Wtorki w Cafe Hormon obowiązuje zasada wejścia „dajesz, ile możesz”, a do dyspozycji widzów dostępny jest również bar.