Bujna zieleń, a w tle niebieska wstęga rozlewisk Odry. Taki widok będą mieli mieszkańcy najwyższych pięter osiedla Jaśminowe Wzgórza przy ul. Sobola (tuż przy ul. Szosa Polska na północy Szczecina). Ceny mieszkań zaczynają się od 6 tys. zł za m2. Pierwszy etap inwestycji firmy Tomaszewicz Development będzie gotowy w marcu 2023 r.


Miejsca parkingowe dla wszystkich mieszkańców

Na szczycie nadodrzańskich wzgórz zaprojektowano budynek, podzielony na różne skrzydła i części, który stworzy zamknięte osiedle. W pierwszym etapie powstanie połowa nieruchomości – 168 lokali mieszkalnych i 2 lokale usługowe. Od mieszkań jednopokojowych (35 m2) po pięciopokojowe (138 m2). Wszystkie z przestronnymi tarasami na dachu lub balkonami, a w przypadku mieszkań na parterze – z ogródkami.

- Osiedle będzie zamkniętą, bezpieczną enklawą. Z dużą ilością zieleni, fontanną i placem zabaw dla dzieci. Pod budynkiem zaprojektowano halę garażową, w której znajdą się miejsca parkingowe dla większości mieszkańców. Pozostali znajdą miejsca postojowe na terenie osiedla. Z hali garażowej na każde piętro będzie można dojechać windą – mówi Łukasz Tomaszewicz, wiceprezes firmy Tomaszewicz Development.

Północne wzgórza coraz popularniejsze

Wzgórza na północy Szczecina są coraz bardziej popularną lokalizacją, chętnie wybieraną przez poszukujących mieszkań szczecinian. Przekonuje ich spokojna okolica, a także bliskość terenów zielonych - Puszczy Wkrzańskiej czy Wzgórza Zielonego z Wieżą Bismarcka.

- Poza tym, dzięki położeniu na wzgórzu, powietrze jest tutaj zdecydowanie czystsze niż w niżej położonych fragmentach miasta – dodaje Łukasz Tomaszewicz. – Z jednej strony jest więc cisza i spokój, a z drugiej dogodny dojazd do centrum.

Blisko do centrum, a wkrótce powstanie jeszcze Trasa Północna

Komunikacja z tą częścią miasta jeszcze poprawi się, gdy miasto zrealizuje zapowiadany odcinek Trasy Północnej (od ul. Łącznej do ul. Szosa Polska), a rząd wybuduje Zachodnie Obejście Szczecina. Dzięki tej drugiej inwestycji i tunelowi Police – Święta, droga nad morze z ul. Sobola skróci się do kilkudziesięciu minut.

Ze szczegółowymi informacjami na temat inwestycji można zapoznać się na stronie https://tomaszewicz.pl/jasminowe-wzgorze/. Sprzedaż mieszkań już ruszyła.

6 tys. zł za metr kwadratowy

- Pierwsze umowy już podpisaliśmy. Mogę powiedzieć, że zainteresowanie inwestycją jest duże. Ceny zaczynają się od 6 tys. zł za m2. To cena, którą trudno teraz znaleźć przy podobnych inwestycjach w Szczecinie. Zakończenie pierwszego etapu planujemy na marzec 2023 r . Jeśli są osoby, które potrzebują odebrać mieszkanie szybciej, mamy jeszcze wolne nieruchomości na osiedlu Lawendowe Wzgórze przy ul. Polickiej. W prostej linii to ok. 100 metrów od Jaśminowego Wzgórza – mówi Łukasz Tomaszewicz.

Dwa kolejne etapy osiedla Jaśminowe Wzgórza będą realizowane w późniejszych latach. Łącznie w ofercie dewelopera będzie 330 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, od 35 do 140 m 2.