Problemy z pierwszym wykonawcą, większe koszty budowy i ogromne opóźnienia. W końcu po wielu kłopotach udało się doprowadzić tę inwestycję do końca. Z kąpieliska skorzystamy zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

Za niespełna 3 tygodnie, czyli 28 czerwca będziemy mogli skorzystać z Arkonki. Co znajdziemy na miejscu? Między innymi cztery baseny – w tym jeden sportowy, kort tenisowy, restaurację (przetarg na prowadzenie zostanie dopiero ogłoszony), trzy boiska do siatkówki i trzy zjeżdżalnie. Do dyspozycji szczecinian będzie także płatny parking.

Aby skorzystać z kąpieliska będziemy musieli zapłacić za bilet wstępu. Dorośli zapłacą 10 zł, studenci i licealiści wejdą za 5 zł, młodzież do 16 roku życia zapłaci 1 zł za bilet, a dzieci do 6 lat wejdą na teren kąpieliska za darmo.

Arkonka miała działać już w wakacje 2013. Umowa na przebudowę została podpisana w 2011 roku, pierwsze plany zakładały, że kąpielisko zostanie oddane po sezonie 2012. Kłopoty z ówczesnym wykonawcą opóźniły jednak otwarcie kąpieliska. Zwiększyła się także cena przebudowy. Koszt Arkonki z planowanych 24 mln zł wzrósł o ok. 10 mln zł.

Na niespełna 3 tygodnie przed otwarciem obiektu postanowiliśmy wraz z naszą kamerą sprawdzić jak wygląda: