koncerty

ŻYWIOŁAK

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 11.10.2019
O której godzinie?
20:00
Za ile?
30 i 40 zł; bilety na bilety.fm
Opis wydarzenia
Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. 11 października w Szczecinie zagra Żywiołak!

 

Data: 11.10.2019

Godz.: 20:00

Miejsce: Klub Delta - filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Bilety: 30/40 zł dostępne na bilety.fm

Od roku 2005 Żywiołak konsekwentnie pracuje, ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. Po „Pieśni pół/nocy”, początek roku 2019 przynosi kolejną, siódmą już płytę grupy.

"Wendzki sznyt" to kolejne pikantne odkrycia historyczne związane z kulturą Pomorza i jego odwiecznymi mieszkańcami, których etnografia do dziś kojarzy z określeniem "Wendowie". Album będący niejako kontynuacją fascynacji zespołu uchyla tym razem rąbka tajemnicy związaną z morskim korsarstwem z epoki wikingów, nie stroniąc jednocześnie od typowych dla Żywiołaka "przebojów" z tekstami chociażby ulubionego Bolesława Leśmiana czy zapisów nutowych i tekstowych z dzieł Oskara Kolberga czy Łucjana Kamieńskiego.

"Wendzki sznyt" to bruzda wyryta w umysłach członków zespołu przez bałtycką bryzę oraz kolejne antropologiczne odkrycia i artystyczne uniesienia, które niczym przygody Indiany Jonesa odkrywają przed nami kolejne zapomniane już karty naszej historii. Swoją fascynacją Żywiołak zaraził też plejadę gości, którzy w niezwykle trafny sposób wnieśli do albumu swe barwne kreacje. Płyta powstała w warszawskim Tu Wolno Palić Studio oraz wrocławskim Uniq Studio. Jej produkcją tradycyjnie już zajął się sam Robert Jaworski w kooperacji z Mikołajem Jarząbkiem. Za mastering odpowiedzialny jest tym razem Szymon "Spox" Kurek. Kolejna wyjątkowa okładka jest dziełem Kuby Sokólskiego.

W nagraniu płyty udział wzięli:

• Robert Jaworski - wokal, narracja, lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska smyczkowa, lutnia konstruowana, drumla, baraban, perkusjonalia autorskie.

• Zuza Ciszewska - wokal, skrzypce pięciostrunne i barytonowe, przeszkadzajki.

• Kamil Strzyżewski - wokal, narracja, gitara basowa półakustyczna, lutnia romantyczna.

• Wiktoria Kwiatkowska - wokal.

• Michał Lange - perkusja, perkusjonalia.

Gościnnie wystąpili:

• Jaromir Szroeder

• Joanna Lacher

• Mikołaj Rybacki /Percival/

• Robert Wasilewski /Warszał/

• Igor Górewicz /Casus Belli/

Komentarze
~viwaldo
06.10.2019 19:47

Kto???

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję