Prawie 200 zawodników z 18 brygad z całego kraju, ale wygrać mogła tylko jedna – 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Mundurowi ze Szczecina i okolic okazali się najlepsi w biegach na orientację i w zawodach, które odbyły się w Dusznikach-Zdroju, nie dali szans swoim kolegom z innych jednostek.

Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację odbyły się w ubiegłym tygodniu (16–18 kwietnia). Żołnierze rywalizowali w trzech biegach – sprincie, biegu średniodystansowym oraz sztafecie. W klasyfikacji generalnej na drugim miejscu znaleźli się żołnierze z Lubelszczyzny. Podium zamknęli reprezentanci Pomorza.

Każdy z zawodników miał przy sobie kompas oraz mapę. Żołnierze mogli się z nią zapoznać dopiero tuż przed startem. Zadaniem uczestników było jak najszybsze dobiegnięcie do wyznaczonych punktów kontrolnych i wczytanie swojego nadajnika na odpowiednim czytniku.

– Trasy wyznaczono w malowniczych, ale i wymagających zakątkach województwa dolnośląskiego. Warto dodać, że dyscyplina sportowa, jaką jest bieg na orientację, zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność – nie tylko w wojsku – zaznacza młodszy chorąży Przemysław Nadolski, oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.