Koszykarze Trefla Sopot pokonali w poniedziałkowy wieczór Śląsk Wrocław 81 do 77. Tym samym awansowali do finałów Orlen Basket Ligi. Tam na drużynę z Trójmiasta już czekają Wilki Morskie. Obrońcy tytułu w trzech meczach rozprawili się w półfinale ze Spójnią Stargard. Trefl natomiast wyeliminował Śląsk po czterech spotkaniach.

Drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ma więcej czasu na odpoczynek. Wilki przygotowują się do ostatniej w tym sezonie rywalizacji od 24 maja. Trefl Sopot ma czas na regenerację od 28 maja. Ten aspekt może być kluczowy w meczu otwarcia finałów, który już 31 maja w Ergo Arenie w Sopocie.

Spotkanie z Treflem Sopot to szansa na sentymentalne powroty. W drużynie rywali Kinga Szczecin występuje Jakub Schenk, który rozegrał w barwach Wilków Morskich 100 spotkań. Zawodnik znacząco przyczynił się do awansu Trefla do finałów. W poniedziałek zdobył aż 29 punktów. To jeden z tych graczy, na których Wilki będą musiały szczególnie uważać. W kontekście finału King Szczecin musi liczyć na szeroką kadrę. Pierwsi na myśl przychodzą liderzy na parkiecie, czyli Zac Cuthbertson oraz Andrzej Mazurczak. W talii trenera Miłoszewskiego jest jednak więcej asów.

Lokalnych wątków nie zabraknie także w starciu o brązowy medal mistrzostw Polski. Spójnia Stargard zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.