Piotr Lisek zdobył złoty medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Dla zawodnika OSOT-u Szczecin to przetarcie przed mistrzostwami świata w Glasgow.

Piotr Lisek wygrał zgodnie z oczekiwaniami, ale rywalizacja w skoku o tyczce nie była pozbawiona emocji. Robert Sobera stanowił godną konkurencję dla multimedalisty w tej konkurencji. Ostatecznie to zawodnik ze Szczecina wraca z Torunia ze złotem. Piotr Lisek zakończył rywalizację z wynikiem na wysokości 5.80 m. Drugi na podium Robert Sobera zaliczył udaną próbę na poziomie 5.75 m. Pierwszą trójkę zamknął Filip Kempski z wynikiem 5.20 m.

Pochodzący z miejscowości Duszniki, ale mieszkający w Szczecinie 31-letni sportowiec powtarza, że nadal chciałby osiągać sukcesy.

– Cały czas jestem głodny. Trochę już na tym sportowym rynku jestem, ale nadal czuję się na 18 lat plus vat. Jadę do Glasgow i będę walczył. Pewnie, że Armand Duplantis jest fantastycznym propagatorem skoku o tyczce, ale widzieliście dzisiaj – nawet wyrównana walka na MP może być bardzo emocjonująca dla kibiców – powiedział mistrz kraju, cytowany przez Przegląd Sportowy.

Następnym celem Piotra Liska jest występ podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Impreza rozpoczyna się 1 marca w szkockim Glasgow.