Świąteczne baranki, lukrowane baby, kolorowe mazurki, barwne pisanki, palmy i świąteczne przysmaki – to wszystko będzie można znaleźć na zbliżającym się Szczecińskim Jarmarku Wielkanocnym. Wystawcy zapraszają od 22 do 24 marca do alei kwiatowej.

W ponad 40 drewnianych domkach będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować wielkanocnych słodkości oraz wziąć udział w grach i zabawach.

– Zwiastunów nadchodzących świąt z pewnością nie zabraknie. W miejskiej przestrzeni pojawią się gigantyczne zające udekorowane przez szczecińskie firmy i instytucje – zapowiada Celina Wołosz, rzecznik prasowa miejskiej instytucji Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

U wystawców będzie można kupić m.in. tradycyjne wielkanocne palmy z suszonych zbóż i kwiatów, ozdobne wianki na świąteczne stoły, kolorowe pisanki i kraszanki, wiklinowe koszyki do święconki, słomiane zające oraz ręcznie wykonane baranki. Nie zabraknie także gastronomicznych stoisk, gdzie będzie można nabyć staropolski żur, tradycyjne wędliny, mazurki i wielkanocne baby.

– Jednym słowem na jarmarku kupimy wszystko – zapewnia C. Wołosz. Jak dodaje, to także okazja do dobrej zabawy.

Przez trzy dni odwiedzający będą mogli wziąć udział w grach, warsztatach rękodzielniczych, animacjach oraz posłuchać zespołów artystycznych. Dla najmłodszych przygotowano grę terenową „Poszukiwania zaginionych pisanek”.

– Będziemy także zaplatać wielkanocne koszyczki i ozdoby, dekorować pisanki i szukać odpowiedzi na pytanie, co było pierwsze - jajko czy kura? W programie znajdą się także edukacyjne warsztaty dotyczące życia dzikich zwierząt oraz niemarnowania żywności. Wszystko oczywiście bezpłatnie i dla każdego – zaprasza rzecznik prasowa ŻSTW.

Wystawcy zapraszają na Szczeciński Jarmark Wielkanocny od 22 do 24 marca w alei kwiatowej. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.kolorowaaleja.pl.