„Wątroba pod kontrolą” to tytuł sobotniej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Fizjosport w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie. Lekarze ze szpitala przy ulicy Arkońskiej zapraszają na profilaktyczne badania wątroby. Stanowiska staną w nowym atrium i będą dostępne od 10:00 do 18:00.

– Badanie jest szybkie, bezbolesne i zupełnie nieinwazyjne, aby jednak wyniki były w pełni miarodajne, należy przystąpić do niego na czczo (najlepiej nie jeść nic na minimum 6 godzin przed badaniem). Warto także ubrać się luźno, aby łatwo było odsłonić obszar badania – informują organizatorzy akcji.

Badania przeprowadzane będą metodą Fibroscan. To nieinwazyjny sposób sprawdzenia stanu wątroby. Całość trwa 10 minut. Pacjent czuje jedynie lekkie wibracje w miejscu przyłożenia głowicy urządzenia do ciała. Proces przypomina badanie USG.

– A po badaniach warto udać się do naszego Foodportu, gdzie na głodnych czeka mnóstwo dobrego jedzenia! – zachęcają pracownicy CHR Galaxy.

To nie wszystko. W sobotę w Galaxy swoje stanowiska rozstawi także Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie można przy nich bezpłatnie zbadać ciśnienie tętnicze oraz glikemię we krwi. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również wolontariusze DKMS. Będą szukali „genetycznych bliźniaków” dla osób chorych na białaczkę. W szczególności dla 5-letniego Antka Grodzickiego, który pilnie potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Właśnie dlatego na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na pomoc chłopcu. Jego walkę z białaczką można wesprzeć, odwiedzając w sobotę Galaxy. Chłopczyk pilnie potrzebuje dawcy szpiku.