Gdzie i kiedy?
niedziela, 5 sierpnia 2012, 12:30
Za ile?
wstęp wolny
Po Niedzielnym Koncercie Południowym na dużym dziedzińcu o godzinie 14.30 Zamku atrakcją będzie otwarte dla wszystkich spotkanie, którego uczestnicy przedstawią sztukę łączącą w sobie żywiołowość i subtelność.

Capoeira jest wszystkim, to wielka misja, to taniec, to wojna i miłość. Capoeira to szum lasu i groźne odgłosy burzy. Niektórzy mówią, że Capoeira jest dla cyrkowców, a Capoeira jest dla wszystkich.

Muzyka jest nieodłączną częścią Capoeira. Stanowi tło do gry, ale także czynnie na nią wpływa. Prawdziwy capoeirista to nie tylko wojownik, ale także zdolny muzyk. Poza rozwijaniem umiejętności walki równy wysiłek wkłada się w naukę śpiewu i gry na instrumentach. Inne sztuki walki nastawione są wyłącznie na sposoby walki natomiast w Capoeira są one jednym z jej aspektów. Dlatego „ze wszystkich sztuk walk na świecie, Capoeira ma najwięcej ze sztuki ale nie mniej od innych z walki”.

Capoeira powstała na ulicach Brazylii i mimo tego, że teraz trenuje się w salach gimnastycznych, to bardzo często organizowane są roda na otwartym powietrzu.

Zapraszamy zarówno ćwiczących tę sztukę, jak i wszystkich fascynujących się brazylijskim tańcem, muzyką w walecznej odsłonie.