Ponad 100 osób wzięło udział w prowadzonych przez żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej ćwiczeniach na strzelnicy w Krzekowie. Dodatkowym wyzwaniem dla uczestników były intensywne opady śniegu.

Ogólnopolska akcja „Trenuj z Wojskiem” to cykl jednodniowych, bezpłatnych szkoleń, w których mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane pełnoletnie osoby. Organizowane są z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojska Polskiego.

W czasie 8-godzinnych zajęć można było poznać podstawy strzelania (na symulatorze „Śnieżnik”) i walki wręcz. Był czas na naukę pierwszej pomocy oraz elementów taktyki wojskowej. Uczestniczy ćwiczyli też umiejętności survivalowe, jak przetrwać w trudnym terenie, rozpalić ognisko czy przyrządzić jedzenie.

Podobne szkolenia zaplanowano w listopadzie w 17 punktach w różnych częściach Polski. Będą kolejne, również w Szczecinie. Szczegółowe informacje o terminie i zapisach pojawią się na stronie 12. Brygady Zmechanizowanej – https://www.wojsko-polskie.pl/12bz/.

[1/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[2/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[3/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[4/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[5/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[6/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[7/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[8/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[9/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[10/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[11/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[12/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[13/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[14/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[15/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[16/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[17/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[18/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel
[19/19]
AUTOR ZDJĘCIA: st. szer. Piotr Pytel