W środę na pl. Szarych Szeregów zostały rozłożone dwa duże namioty wystawiennicze. Kwiaciarki urządziły w nich stoiska handlowe.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że namioty nie są zbyt estetyczne. – Trochę nie pasuje do centrum miasta – komentuje jeden z przechodniów.

Jak mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, namioty nie pozostaną w tym miejscu, ponieważ handlujące otrzymały zupełnie inne pozwolenia.

– Wydaliśmy zgodę pod stoisko handlowe o powierzchni 13,75 mkw we wnęce po usuniętym kiosku w terminie 29.03.2023 – 28.05.2023 r. oraz pod stoisko handlowe o powierzchni 6 mkw wzdłuż murka w terminie 28.03.2023 – 04.04.2023 r. – informuje rzeczniczka ZDiTM. – Więc na to, co jest w obecnym kształcie nie dawaliśmy zgody, zwłaszcza na ten namiot w obrębie trawnika. Po rozmowie z kwiaciarką wiemy, że będzie występowała o nową zgodę – dodaje Pieczyńska. 

Remont pasa drogowego, który od lat zajmowały stoiska kwiaciarek, rozpoczął się w poniedziałek i ma potrwać dwa miesiące. Kwiaciarki liczą, że powrócą na swoje miejsce do 26 maja br.