Niemal 250 stoisk z rękodziełem, regionalną żywnością i sztuką, największe w Polsce koło widokowe i pełne atrakcji lunaparki rozstawione po obu stronach rzeki. To stałe atrakcje, które towarzyszą największym imprezom plenerowym w Szczecinie. Nie zabraknie ich również podczas tegorocznego finału The Tall Ships Races 2024.

Piękne żaglowce i jachty przypłyną do Szczecina już za trzy tygodnie. Będzie można je zwiedzać i podziwiać od 2 do 5 sierpnia. Żeglarskim atrakcjom będą towarzyszyły liczne koncerty, ale i wydarzenia dodatkowe, jak wesołe miasteczka i jarmarki. 

– Jarmark pod Żaglami oraz Aleja Artystów to doskonała okazja, aby wziąć udział w święcie kultury, tradycji i sztuki. Łącznie to niemal 250 stoisk, na których znajdą się same perełki – zapowiada Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Na Jarmarku pod Żaglami znajdziemy szeroki wybór unikalnych produktów, które trudno znaleźć w centrach handlowych. Będą to m.in. pamiątki marynistyczne, wyroby ze szkła (malowane, wytapiane), dekoracje z drewna, biżuteria autorska (ze szkła, kamieni naturalnych, skór), ręcznie wyrabiane świece sojowe, ceramika artystyczna i użytkowa, m.in. dzbanki, garnki, filiżanki, pamiątki, kosmetyki i ciekawe akcesoria, lokalna żywność, kiełbasy, paprykarz szczeciński, bułki z szarpanym mięsem oraz przysmaki z różnych zakątków świata – portugalskie przekąski, lody naturalne, przysmaki tureckie, sushi.

Z kolei w dobrze znanej wszystkim Alei Artystów swoje prace zapreznetują liczni twórcy. Kramy wypełnią m.in. unikalne rzeźby, reprodukcje obrazów znanych malarzy, artystyczne zdjęcia, książki autorów szczecińskich, albumy, przewodniki, a także wyroby handmade jak poduszki z nadrukami, kubki, torby, shopperki, worko-plecaki.

Na mieszkańców i turystów będą czekały też dwa wesołe miasteczka. Na Łasztowni z kilkunastu urządzeń można korzystać już od początku wakacji. Są wśród nich karuzele, trampoliny, kolejki, rollercoastery, a także Wheel of Szczecin, czyli największy diabelski młyn w Polsce. 

– Wagoniki tego kolorowego okręgu wznoszą się na wysokość aż 60 m, zatem podczas finału regat The Tall Ships Races można będzie rzucić okiem także na to, co będzie się działo u stóp Wałów Chrobrego – radzi Celina Wołosz.

A przy ul. Jana z Kolna atrakcje zapewni Lunapark z Czech. – Na mieszkańców Szczecina i turystów będą czekać karuzele dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo innych urządzeń. Przypominamy, że niektóre atrakcje wyglądają niepozornie, ale dzięki nim słowo „zakręcony” nabiera nowego znaczenia. Wizyta w tym wesołym miasteczku zagwarantuje rodzinną zabawę i niezapomniany czas, który pozostanie we wspomnieniach na długo – zapowiada rzeczniczka.

Z atrakcji w wesołych miasteczkach będzie można korzystać przez cały finał regat do późnych godzin nocnych.