Trwają prace budowlane przy przebiegającej tuż obok Fabryki Wody ulicy Bożeny. Obejmują przebudowę utwardzonego wcześniej płytami fragmentu od strony ul. 1 Maja oraz odcinka od ul. Sczanieckiej, który do niedawna był ścieżką przechodzącą w szerszą drogę szutrową.

Największe zmiany widać właśnie od strony ul. Sczanieckiej. Zniknęła stamtąd zieleń, a pojawiły się elementy konstrukcji nowej jezdni. Wykonana została podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem. Roboty prowadzone są jednak również w innych częściach ulicy.

– Nie są to wprawdzie najbardziej widowiskowe prace, ale z punktu widzenia przygotowania terenu pod budowę nowej infrastruktury, są najbardziej potrzebne. Zdjęte zostały już spore fragmenty warstwy urodzajnej ziemi tzw. humusu. Trwają roboty związane z branżą sanitarną – to budowa nowej kanalizacji deszczowej i kanalizacji ogólnospławnej – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM SA, znana w Szczecinie z przebudowy śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego i modernizacji układu dróg na Międzyodrzu. Za prace przewidziane przy ul. Bożeny otrzyma ponad 13,5 mln zł.

Na przebudowanej ulicy po jednej stronie powstanie chodnik. Wytyczone zostaną prostopadłe miejsca postojowe, które będą stanowić zaplecze parkingowe dla Fabryki Wody. Od strony przystanku Wilcza Wiadukt nie będzie wjazdu dla samochodów, przewidziano wyłącznie ciąg pieszo-rowerowy.

Wykonawca podpisał umowę w połowie września 2022 roku, a prace zaplanowano na 10 miesięcy. To oznacza, że ich zakończenia można spodziewać się w lipcu 2023 roku. Opóźnione otwarcie pobliskiego aquaparku zapowiadane jest obecnie na jesień tego roku.