Szczecinianom pozostaje dopingować reprezentację Polski w pubie albo na kanapie przed telewizorem. Miasto nie zdecydowało się w tym roku na organizację strefy kibica.

Urzędnicy nie podają dokładnych powodów tej decyzji.

– W związku ze zbliżającymi się ME w piłce nożnej nie planujemy stworzenia strefy kibica przy Netto Arenie. Nie otrzymaliśmy takiego zadania do realizacji. Nie przesądza to jednak tego, czy w przyszłości takie miejsce nie powstanie. Jeśli spółka zostanie zobowiązana do przygotowania strefy kibica przy okazji innych rozgrywek, mogę zapewnić, że je zrealizuje – przekazała portalowi wSzczecinie.pl Celina Wołosz, rzecznik prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Dla przykładu strefę kibica utworzono w Netto Arenie na majowy finał Pucharu Polski z udziałem Pogoni Szczecin. Wstęp do niej był bezpłatny. 

Warszawa, Poznań, Kraków…, a nawet Koszalin – to przykłady miast, które zdecydowały się na organizację stref kibica z okazji Mistrzostw Europy 2024. Mieszkańcy Koszalina mecze biało-czerwonych obejrzą w tamtejszym amfiteatrze. Pomieści on nawet 4 tysiące osób. W Warszawie na meczach Euro 2024 kibice spotkają się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Obok strefy dla fanów znajdą się także stoiska gastronomiczne oraz przestrzeń do zabawy dla dzieci. W stolicy Małopolski piłkarskie emocje skumulują się na krakowskich Błoniach. W Poznaniu urzędnicy przygotowują dla kibiców przestrzeń Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Mistrzostwa Europy rozpoczynają się w piątek, 14 czerwca, meczem gospodarzy, czyli Niemców ze Szkotami. Piłkarze prowadzeni przez trenera Michała Probierza wybiegną na boisko w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 15:00. Ich przeciwnikiem będzie Holandia. W grupie z biało-czerwonymi znaleźli się także Francuzi oraz Austriacy.