Są o krok od realizacji marzenia. Brakuje 6 %. Każda złotówka się liczy. Na w pełni mobilny dom zbierają za pośrednictwem portalu wspieram.to. Ola i Patryk zamarzyli o mieszkaniu na Odrze, w centrum ale blisko natury. Projekt ma służyć artystom i ludziom z pomysłami.

Brawurowa kampania społecznościowa przeprowadzona przez parę stanowi idealny przykład tego, jak można zaktywizować ludzi i w krótkim czasie zaszczepić w nich ideę. Na tę chwilę akcję wsparło 199 osób, co daje sumę 94 200 zł. Sukces kampanii widać np. na portalu YouTube, gdzie po wpisaniu hasła „Szczecin” widzimy ten filmik:

Życie powraca nad Odrę

Jak para zamarzyła o mobilnym domu nad rzeką? - Wolny czas spędzamy zawsze blisko wody, w lesie czy parku. Mieszkając w domu na wodzie, w pobliżu wyspy Grodzkiej, która nadal w większej części jest ogrodem, będziemy w zielonym sercu Szczecina – mówi Patryk Paluszek. O co więc walczymy? Taki dom stanie się wizytówką Szczecina w Polsce i na świecie. Będzie więc promował nasze miasto, działania kulturalne i aktywizował tereny nad rzeką. Ostatnie inwestycje sprawiły, że życie wróciło nad Odrę. Nadodrzańskie bulwary, remont Starej Rzeźni, czy powstanie mariny korzystnie wpływa na rozwój tych regionów.

Dom otwarty

Inicjatorzy pragną stworzyć dom otwarty na ludzi i pomysły. - Program Art Residency będzie stworzony we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie. Chcemy zapraszać artystów z Polski i zagranicy na rezydencję w naszym domu. Będzie on wtedy tylko do dyspozycji artysty, a Akademia Sztuki zadba o to, aby artysta poznał ludzi i miasto, dzięki czemu stworzy ciekawe prace. Dom może później stać się miejscem wernisażu i wystawy, albo można przenieść tę część do galerii. - tłumaczy Ola. Ponadto chcą się dzielić swoim „know-how” w dziedzinie budowy jednostek pływających. Zainteresowani będą mogli poznać aspekty prawne i techniczne towarzyszące budowie takiej jednostki.

Ideę można finansowo wesprzeć za pośrednictwem portalu wspieram.to oraz śledzić ich na profilu facebookowym